Alexa
banner314

14 Markt TIP Bayramında “Kadın Hayata Kan Verir” Projesi

“Kadın Hayata Kan Verir” projesi kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde Samsun Sağlık Müdürlüğü, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin katılımı ile 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında eğitim ve kan bağış kampanyası düzenlendi.

14 Markt TIP Bayramında  “Kadın Hayata Kan Verir” Projesi
banner327

Proje kapsamında önce Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarına Kızılay ve Kan Bağışı hakkında eğitimler verildi. Ardından üç kurum müdürlüğü olan İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin desteği ile çalışanlar tarafından kan bağış kampanyasına gerçekleştirildi.

Kan Bağış Kampanyasının açılışında Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa KASAPOĞLU, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman SIRRI KILIÇ, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib DEMİREL, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkan yardımcısı Av. Korhan ÇÖMEZOĞLU, Türk Kızılayı Atakum Şube Başkanı Ahmet Alp DOĞRU, Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar BAYRAM ve çalışanlar hazır bulundu.Kampanya başlangıcında kan bağışı yaparak çalışanlarına örnek olan kurum müdürleri; tüm vatandaşları da kan bağışı yapmaya davet ederek verdikleri bir ünite kan bağışı ile hiç tanımadıkları üç kişiyi hayat kaynağı olabileceklerini hatırlattılar.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib DEMİREL Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Yöneticilerinin ve çalışanlarının tıp bayramlarını kutladı ve kampanyanın organizasyonunda emeği olan tüm kurum yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 16:10
YORUM EKLE

banner307

banner325