Alexa
banner314

CHP'li Akcagöz'den TRT Zammına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, cep telefonlarından alınan TRT katkı payının yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkarılmasına tepki gösterdi.

CHP'li Akcagöz'den TRT Zammına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, cep telefonlarından alınan TRT katkı payının yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkarılmasına tepki gösterdi. TRT'nin, yanlı yayınlarıyla halkın genelinin yayın organı olma özelliğini çoktan yitirdiğini belirten Akcagöz, "TRT'nin devlet kurumu olması nedeniyle bir asaleti vardı. Artık yok. Bu kanalı açtığınızda, müzik yayını yapanları da dahil, hükümet propagandası yaptığına şahit olabilirsiniz. TRT, milleti birbirine düşman eden, insanları kutuplaştıran yayınlar yapıyor. Şimdi görüyoruz ki, gelir kaybına uğramış ve yine milletin cebine gözlerini dikmişler. Ben bir vatandaş olarak bundan çok rahatsızım. Sevmediğim, izlemediğim ve halkın tamamının yayın organı olma özelliğini çoktan yitirmiş bir kuruma ekstra vergi ödemek içimi acıtıyor. " dedi.

Yeni düzenleme ile cep telefonlarında matrahı oluşturan üretim veya ithalat rakamlarından daha önce yüzde 6 oranında alınan bandrol ücretine yüzde 4 ilave yapıldığını hatırlatan Tufan Akcagöz, "Buna göre, bin TL’lik bir cep telefonu için 63 lira 95 kuruş ek vergi ödemek zorunda kalacağız. TRT bu kadar müşkül duruma düştüyse, söyleyecek söz yok. O halde bir bağış kampanyası yapsın, isteyen yardım etsin. Bunun projesi için de bir yarışma başlatsınlar. Mutlaka, organik hoşaf projesi gibi süper ve kurumu paraya boğacak bir proje ortaya atan olur. TRT de rahatlar, biz de kurtuluruz. " diye konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 12:39
YORUM EKLE

banner307

banner313