Alexa

CHP'li Meclis üyelerinden "Taraflı Basına" Sert Tepki

Atakum Belediye Meclisi CHP Meclis üyeleri basında taraflı haber yaptırıldığı gerekçesiyle Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye destek verdi.

CHP'li Meclis üyelerinden "Taraflı Basına" Sert Tepki

Atakum Belediyesi CHP Meclis üyeleri basın açıklaması gerçekleştirerek Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye destekte bulunarak, Atakum Belediyesi'nden maddi menfaat beklentisi ile habercilik yapmaya çalışan yanlı kişi ve basın kuruluşlarına prim vermeyeceklerini belirttiler.

son günlerde yerel basında taraflı haberlerle Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin yıpratılmaya çalışıldığını dile getiren CHP'li Meclis Üyeleri, "rant peşinde olan, para muslukları kesilen gruplar tarafından yaptırıldığı açıkça bellidir" ifadelerini kullandılar.

Atakum Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyeleri Hasan İpek, Atilla Tekcan, Sefer Çam, Abdurrahman Acat, Ümit Bektaş, Dilek Çınar, Eray Ocak, Şefaattin Sağdıç, Yusuf Erden ve Necmi Yazıcı tarafından altına imzalarını attıkları basın açıklamasında,

Yerel Basın tarafından yapılan haberlerin Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin göreve gelmesinden sonra rant peşinde olan, para muslukları kesilen gruplar tarafından yaptırıldığının açıkça belli olduğunu iddia eden Atakum CHP'li meclis üyeleri yayımladıkları kamuolu bildiriminde şunları belirttiler:

Maddi menfaat beklentisi

"Gündeme getirilen bu konular, 210 bin nüfuslu Atakum ilçesinin gerçeklerinden uzak tamamen sistematik bir şekilde Başkan Cemil Deveci ve Atakum Belediyesi'ni yıpratmaya yöneliktir. Bu sistematik yıpratma eyleminin içinde yer alan, siyasi kimliğe sahip kişiler ve taraflı yerel medya grupları unutmamalıdır ki, halkın gerçek ihtiyaç ve sorunlarından uzaklaştıkça halkımız nazarında itibarlarını kaybedeceklerdir. Bizler, CHP Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri olarak, Atakum Belediyesi'nden maddi menfaat beklentisi ile habercilik yapmaya çalışan yanlı kişi ve basın kuruluşlarına prim vermeyeceğimizi Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci'nin her daim yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE