Alexa
banner314

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Vatandaşlara Şerbet İkram Ederek

Kadir gecesi münasebeti ile Havza’da tüm camiler tıklım tıklım dolarken başta Kevser Camii olmak üzere birçok camide vatandalar namazlarını cami dışında kılmak zorunda kaldı. Kevser Cami önünde Kadir Gecesi nedeni ile Havza Belediyesi tarafından Ramazan şerbeti dağıtıldı.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Vatandaşlara Şerbet İkram Ederek
banner327

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz teravi namazı sonrası vatandaşlara şerbet ikram ederek Kadir gecelerini tebrik etti. İkiz; “Birlik ve beraberlik duyguları ile eda ettiğimiz Kadir Gecemiz mübarek olsun. Aynı duygu ve düşünceler Cenab-ı Hak bizlere daha nice Kadir Geceleri nasip etsin. Bizler rahat bir şekilde kadir gecemizi kutluyor, orucumuzu tutuyor, bayramımızı kutluyoruz rahat ve huzur içindeyiz. İslam coğrafasında maalesef tüm Müslümanlar kan ağlamakta. Kadir gecesinde onlar içinde dua edelim. İnşallah bir daha ki Ramazan’ı onlarda huzur içerisinde geçirirler. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutlarım.  Bu vesile ile geçtiğimiz Nisan ayında aramızdan ayrılan Hacı Mehmet Öngel amcamızı  rahmet ile anıyorum.” dedi.  

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve eşi Lebibe İkiz Yörgüç Paşazade Mustafa Paşa Camisi'nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerifi ziyaret ettiler. 

İkiz; “Allah bu sene de Sakal-ı Şerifi ziyaret etmeyi bizlere nasip etti. Umarım tüm İslam coğrafyası da en kısa sürede bizler gibi huzur içerisinde Ramazanlarını eda ederler.” dedi.

Kadir Gecesinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim. Allah’ım inşallah nice Kadir gecelerini birlikte yaşamayı bizlere nasip eder. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 11:40
YORUM EKLE

banner307

banner325