Alexa

Kamu Sen İl Başkanı Keskin'den "Öğretmenler Günü" Mesajı

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Ahmet Keskin 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kamu Sen İl Başkanı Keskin'den "Öğretmenler Günü" Mesajı

"Öğrenmek farz ise, öğretmek de bizlere peygamberlerin emaneti, en kutsal vazifelerden bir tanesidir." ifadelerini kullanarak bir mesaj yayımlayan" Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Ahmet Keskin'in basın açıklaması şöyle devam ediyor.

"Bizlere rehberlik edecek öğretmenlerimiz"

Bugün ülkemizin dört bir yandan kuşatıldığı, milli ve manevi değerlerimize saldırılarak milli birlik ve beraberliğimizin çökertilmeye çalışıldığı bir dönemi yaşamaktayız. Ekonomik, kültürel ve siyasi olarak milletimizin içinde bulunduğu bu durumdan kurtulması ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi, ülkemizi; vatanını, milletini seven, devletine bağlı, milli bilinç ile yetiştirilmiş yeni nesillere teslim etmemizle mümkün olacaktır. Ülkemizin bu karanlık dönemden aydınlık günlere ulaşması, her devirde olduğu gibi bu devirde de eğitime önem vererek, bizlere rehberlik edecek öğretmenlerimizin ışığından faydalanarak gerçekleşecektir.   

"Öğretmenlerimizin durumları ortadadır. "

Başöğretmen Atatürk; “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır… Bir millet muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır.” demiş ve öğretmene büyük önem vermiştir. Maalesef bugün yetersiz kaynak, düşük ücret, kısıtlı araç gereç ve ücretli, 4+2, 3+1 gibi çakılı sözleşmeli statü ile uygunsuz çalışma şartları içinde kendisine verilen kutsal eğitim görevini yerine getirmeye çalışan eğitim neferleri, öğretmenlerimizin durumları ortadadır. İşsizlik, ahlaksızlık, yanlış yönlendirme ve magazin medyası arasına sıkıştırılmış evlatlarımızın içinde bulunduğu durum ve ailelerinin maddi imkânlarının sınırı hepimizin malumudur.

"İnancımız Tamdır"

 Bütün bu olumsuzluklar içinde, bir öğretmenler gününü daha kutluyoruz. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize olan güvenimiz sonsuzdur. Evlatlarımızın, öğretmenlerimizin gayretleriyle, karanlıkları aydınlık bir geleceğe çıkaracağına ve milletimizi hak ettiği seviyelere getireceğine olan inancımız tamdır. Bu yolda Türkiye Kamu-Sen olarak öğretmenlerimizin önünü açacak ve sorunlarını giderecek uygulamalar için her türlü mücadeleyi vereceğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Öğrenmek farz ise, öğretmek de bizlere peygamberlerin emaneti, en kutsal vazifelerden bir tanesidir. Bu vesile ile ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç dimağların, ülkesine bağlı, milli ve manevi değerlerini bilen bireyler olarak yetiştirilmesi uğrunda, bin bir güçlük içinde, yokluk, haksızlık ve adaletsizliklere maruz kalmasına rağmen yılmadan, yıkılmadan, ilkelerinden taviz vermeden, yolundan şaşmadan, tarihi ve mukaddes görevler ifa eden, geleceğimizi şekillendiren gelmiş geçmiş tüm eğitim neferlerinin öğretmenler gününü kutluyorum.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 00:37
YORUM EKLE