Alexa

Necattin Demirtaş, Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, oyunu İlkadım Çıraklık Mesleki Eğitim Merkezi'nde kullandı.

Necattin Demirtaş, Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin

Beraberinde eşi Lütfiye Demirtaş ile birlikte saat 13:00'da Hastane Mahallesi'ndeki Çıraklık Mesleki Eğitim Merkezi gelen İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, oyunu 1098 numaralı sandıkta kullanarak vatandaşlık görevine yerine getirdi.

Oy kullanma işleminin ardından açıklamada bulunan Necattin Demirtaş, "Onurlu bir mücadelenin ve temiz, hizmet dolu bir geçmişin ardından bugün halkımızın karşısına tekrar aday olarak çıktık ve kendimizi ifade etmeye çalıştık. 

Şimdi söz milletimizin. Milletimiz kendi özgür iradesini ortaya koyacak. Allah, hakkımızda hayırlısını nasip etsin. İnşallah ülkemize, milletimize hayırlı olur" dedi. 

Necattin Demirtaş Kimdir?

1955 Samsun Kavak Çivril Köyünde doğan Necattin Demirtaş, İlkokulu Emrullah Efendi, Orta okulu Mithat Paşa, Lise tahsilini Ondokuzmayıs lisesinde yapmıştır. 1979 yılında İzmir Ege Üniversitesi İşletme fakültesini bitiren Necattin Demirtaş, Askerlik görevini 1982 yılında 4 aylık kısa dönem olarak Isparta'da yapmıştır. Askerliğin ardından çalışma hayatına başlayan Demirtaş, Uzun yıllar kamuda ve çeşitli kademelerinde yöneticilik yapmıştır. Sivas, Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüklerinde çalıştı. Demirtaş Başarılı bir bürokrattır. Çalışkanlığıyla bilinen Demirtaş, 2001 yılında Adapazarı Tarım Kredi Bölge Müdürlüğünden emekli oldu. 

Necattin DEMİRTAŞ, 2009 Mahalli seçimini kazanarak Samsun İlkadım Belediye Başkanı olmuş ve bu görevi bir dönem yürütmüştür.Demirtaş, İngilizce bilmektedir ve evlidir.

Eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 2019 mart yerel seçimlerinde önce MHP adayı oldu. Ancak Cumhur İttifakı kapsamında değerlendirilen İlkadım belediyesine Millet İttifakından adaylığını koydu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 23:02
YORUM EKLE