Alexa

Samsunlulara Hizmet Onurdur

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilk meclis toplantısında önemli mesajlar verdi. Demir, meclis üyelerine verdiği mesajda; ‘Sizlerle birlikte Samsun’a hizmet etmenin onurunu yaşayacağız’’ dedi

Samsunlulara Hizmet Onurdur

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı Başkan Mustafa Demir önderliğinde gerçekleştirildi. Demir, ‘’İlçe belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte hizmet gayretinde olacağız" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda kapalı oylamayla belediye meclisi 1’inci ve 2’inci başkan vekili seçildi. Nihat Soğuk 72 oyla başkan vekili olurken İsmail Sevindik ise 59 oyla 2. Başkanvekili seçildi. 

28 gündem maddesinin yer aldığı ilk meclis toplantısının açılışında konuşan Başkan Mustafa Demir, ‘’Büyükşehir olarak hep birlikte muhalefet iktidar ayrımı olmaksınız iş birliği içerisinde Samsun'umuza, 1 milyon 350 bin vatansever, milletsever, kadirşinas insanlarımıza hep birlikte hayırlı hizmetlerde bulunacağız. Ben kendi üzerime düşeni başta Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak, meclis üyelerimiz ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte hizmet gayreti içerisinde gerçekleştireceğiz. dedi.

‘TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK’

Siyasette daha önce de bulunmuş bir kardeşiniz olarak sizlere tüm çalışmalarınıza katkı vereceğim. Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanlarında Türkiye’ye örnek olacak hizmetleri inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Halkımıza hizmet en büyük şeref ve onurdur. Samsun’u çok iyi yerlere taşımak durumundayız. İlk meclisimizin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Mustafa Demir’in öncülüğünde gerçekleşen toplantıda yapılan kapalı oylamayla Belediye Meclisi 1. ve 2. Başkan vekilleri seçildi. 72 oyla Nihat Soğuk 1’inci, İsmail Sevindik ise 59 oyla 2’inci Başkanvekili seçildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:00
YORUM EKLE