Alexa

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı Kurban Bayramına Hazır

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı’na hazır hale getirildi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, görevi devralmasıyla hizmete açtığı hayır çarşısı binlerce insanı kucaklayacak.

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı Kurban Bayramına Hazır

Samsun - Tekkeköy ilçesi sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara her türlü yardımı amaçlayan Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı’nda yine yüzleri güldürecek.

Tekkeköy Belediye başkanı Hasan Togar tarafından 4 yıl önce açılışı yapılan Hayır Çarşısı ihtiyaç sahiplerine hizmet vermek için kurulmuştu. Tekkeköylü vatandaşlar yılda üç defa Hayır Çarşısından kıyafet yardımı alabiliyor. Yine ihtiyaç sahibi aileler bayram öncesinde özellikle bayramlık kıyafetlerini buradan temin edebiliyor.

Hayır Çarşısında ayakkabıdan monta, pantolondan gömleklere, ceketlere ve her türlü giyim eşyası bulunuyor. Yılın 365 günü açık bulunan Hayır Çarşısına özellikle Tekkeköylü iş adamları ve sanayiciler destek veriyor.

Hayır Çarşısında Bayram Sevinci...

Tekkeköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Nigar Kapucu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkları tamamlanan çarşımız ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyarcını karşılamak için hizmet vermeye hazır. Bayram öncesi kılık kıyafet almak isteyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz buradan istedikleri gibi faydalanabilirler” dedi.

Özellikle çocuklara bayram sevincini yaşattığını söyleyen Nigar Kapucu, “İslam aleminde bayramların yeri, önemi ve maneviyat ayrıdır. Bu mukaddes günlerde dargınlar barışır, küskünlükler son bulur. En önemlisi çocukların bayram sevincini yaşması ve rengarenk bayramlıklar giyebilmesidir. Bu manada hayır çarşımız çeşit çeşit ayakkabı ve kıyafetlerle çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmaya hazır” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 22:31
YORUM EKLE