Alexa

Necattin Demirtaş Başkan Adayı mı? (İyi Parti Adayı)

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti. İyi Parti'ye geçtiği söylenen Demirtaş'ın, İyi Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı olduğu doğru mu? Demirtaş'ın adaylığı İyi Parti'den ne zaman açıklanacak?

Necattin Demirtaş Başkan Adayı mı? (İyi Parti Adayı)

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediyesi iske başkanlarından Necattin Demirtaş 31 Mart 2019 yerel seçimlerine aday adayı olduğunu açıklamıştı. Cumhur ittifakı kapsamında değerlendirilen Samsun ve ilçelerinde Asarcık ve Alaçam ilçeleri MHP'ye bırakıldı. İlkadım ilçesi İttifak adayı ise Ak Parti Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok olarak açıklandı.

Necattin Demirtaş Aday mı?

Eski Başkan ve 2019 yerel seçimlerine aday adayı olan Necattin Demirtaş, partisinden istifa etti ve iYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı oldu. İYİ Parti'den henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak Necattin Demirtaş'ın adaylığını kesin gözüyle bakılıyor. 

https://www.kapsamhaber.com/siyaset/necattin-demirtas-aday-oldugunu-acikladi-h52568.html

Necattin Demirtaş iyi parti

İnsanlar şimdi merak ediyor; Necattin Demirtaş, Belediye Başkanı olmak için mi İyi Parti'ye geçti? Demirtaş,Ülkücü ideolojiden mi vazgeçti? Necattin Demirtaş, MHP'nin politikasını mı beğenmediği için İyi Parti'ye geçti? İttifak adayı Erdoğan Tok değil de bir başka aday tercih edilseydi Necattin Demirtaş bir başka partiye geçer miydi? Necattin Demirtaş'ın bu sorulara nasıl, ne şekilde cevap vereceği bu konuyu nasıl anlatacağı merak konusu. İlkadımlılar bu soruların cevabını bekleyecektir.

Nacettin Demirtaş ve Sorular

İlkadım ilçesinde güçlü bir aday olarak görülen Necattin Demirtaş'ın İyi Parti'den adaylığı gerçekleştiğinde nasıl bir politika ile vatandaşlara yaklaşacağı da merak konusu oldu. İyi Parti adayı Necattin Demirtaş, İlkadım'da İyi partililerin ve ittifakı CHP tabanının oylarına talip olurken MHP tabanından oyları alabilecek mi? MHP tabanı, CHP ve İyi Parti ittifakına oy verecek mi? Necattin Demirtaş Ülkücü aday kimliğini bir tarafa bırakıp, nasıl bir kimlikle ülkücülere yaklaşacak? Ülkücüler, Partilerinin cumhur ittifakı politikası gereği ittifak adayına destek verecek mi? butan bu soruların cevabını şimdiden vermek mümkün gözükmüyor..

https://www.kapsamhaber.com/samsun/necattin-demirtas-kimdir-nereli-ve-kac-yasindadir-h50729.html

Samsun yerel basında Necattin Demirtaş haberleri şu ana kadar iddialardan ibaret. Necattin Demirtaş İyi Parti İlkadım İlçesi Başkan Adayı olduğunu bizzat açıklamadı. Ancak yerel basında Demirtaş ile ilgili çıkan haberlere göre Necattin Demirtaş kesin aday. Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa eden Necattin Demirtaş aday mı? diye sık sık soran vatandaşların bir kısmı İyi Parti'den resmi bir açıklama yapılmadan inanmak istemiyor.

https://www.kapsamhaber.com/siyaset/necattin-demirtas-iyi-parti-den-baskan-adayi-oldu-h52601.html

Samsun'da günlerce yazılıp çizilen ve konuşulan Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta'nın Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı yalan oldu. Aday olmayacağını açıklayan Erhan Usta bağımsız milletvekili olarak yoluna devam etme kararı aldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 01:28
YORUM EKLE

banner325