Alexa

Aslında hayvan hakları, diye bir şey yok!

Bugün 4 Ekim Hayvanları koruma günü bende bu güzel iki cana sahip bir birey olarak diyorum ki, aslında hayvan hakları, diye bir şey yok!

Bu yavrucakların bizim ülkemizde maalesef hiç bir hakları yok. En basitinden bir toplu taşıma aracına binemez, alış veriş merkezine gidemezler. Yollarda rahat dolaşamazlar. Sapık zihniyetli kişiler tarafından tacize tecavüze, uğrayabilirler, elleri ayakları bağlayarak işkenceye uğrayabilirler, aç, susuz kalması, canının yanması çoğu kişinin vicdanını sızlatmaz. Sonuçta havyandır, denir geçilir.

Hâlbuki O can dostlarımızın da tıpkı bizler gibi acı çektiğini, onunda bir anne olduğunu düşünemiyor. Çoğu sorgulama yeteneği olmayan zavallı kişiler. Maalesef insanlarımız çocukları sevmek istediği zaman aman elleme aman yapma der. Hal bu ki bilmezler ki evlerde yetişen evcil hayvanlarımız biz insanlardan daha temizdir. Onlar özel şampuanlarla, sabunlarla yıkanıp özel bakımları sürekli olarak yapılmaktadır. Ayrıca Sürücülerimiz onlara değer vermezler ne de olsa bir hayvandır, onların gözünde.

Üzülerek söylüyorum ki olmayan,

HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Ayrıca bu iki küçük kız kardeş benim minik kızlarım gerekirse onlar için özel hayatımızdan bile vaz geçtiğimiz evlatlarımız, insana yaşam sevinci aşılayan minnaklarımız.

Hayvan sevgisinin aşılanması bilinçli bir toplum oluşması dileğiyle...

Hayırlı günler dilerim...

Ve Hz Peygamber efendimizin güzel sözleriyle yazımı bitiriyorum.

Tüm bu okçuğunuz yazımın yanında gerçek hayvan severlerimizden Allah razı olsun...

Lütfen hayvanların da bir can taşıdığını onları da Allah'ın yarattığını unutmayalım..

Ben size Allah’tan korkunuz, hayvanları incitmeyiniz, rahatlarını bozmayınız demiyor muyum diyor. Hz. Muhammed.

YORUM EKLE