16.12.2022, 10:29

BU KAÇAN GOLLERİ ÇOK ARARIZ !

Yılport Samsunspor'un 5-0 lık Denizlispor galibiyetinden sonra; hemen köşe yazmak istemedim zirâ Denizli'nin gücü ve içinde bulunduğu zor şrtlara vâkıf biri olara; bir sonraki, evinde oynayacağı Yeni Malatyaspr maçını bekleyeyim dedim.

Ve beklediğim ve düşündüğüm gibi de maç tecelli etti. Nerdeyse mağlubiyete teslim olacağımız bir kolay maçta; maalesef gereksiz panikleme, adam ve pozisyon kaçrma gibi birçok sebepten golü kalemizde görüp, şok olduk !

Yâni; rakip takımın korkulu rüyâ görmesi gerekirken, kendi sahasında az kalsın 3 puanı alıp gidiyordu Yeni Malatya. Bu Mlatya maçlarında hep bir terslik var zaten. Yıllar önce Samsunspor Malatya deplasmanına giderken geçirdiği bir trafik kzasında, bazı futbolcu kardeşlerimizle, idarecimizi kaybetmiştik.

Bu defa ki kaza ise bir futbol kazası, başarısızlığı idi ki; sakın 1 puan alıp da berberliği sağladık diye pek de sevinmek bize yakışmaz! Arkadaş; takımda bir geri pas verme sevdası var ki; topu kapan Samsunsporlu futbolcu kaleciye pas atıp duruyor. Benim bildiğim kadarıyla hücum futbolu bu değil!

Neredeyse; bu maçta zaman zaman tek kale oynadık ve Yeni Malatya Spor'u bu pasif ve korkak oyunumula cesaretlendirdik. Şimdi her ne kadar " yenemiyorsan yenilmeyeceksin " sözü de sadece günü kurtarmaktan ibaret bir söz olur!

Eğer bu takım; gerçekten Süper Lig'i istiyorsa; ilk 2'ye girmeyi düşünüyorsa, bu futbolla ilk 2 zor olur bence. Daha fazla mücadele, daha fazla hücum, daha fazla kondisyon ve çalışma gerekir. Şu andaki görüntü; bu hedef için böyle giderse çok da kolay olmayacağını gösteriyor!

Çaykur Rizespor aşağılardan hızla yükselip Samsunspor'u 2. likten mahrum etti. Halbuki; Malatya maçını galip bitirebilsydik, bugün 5. değil, 2. sırada olurduk ama Rize gibi; Keçiören Gücü ile 26 iken 29 puana erişen takımlar, Yılport Samsunsor'un 1 puan fazlasıyla öne geçtiler!

Evet; ilk bakışta pek o kadar fark yok gibi görünse de; öyle bir an gelir ki, o 1 puanı çok ararız, çok ! Öyleyse; bugünden tezi yok, takım, antrenör ve teknik ekip daha çok ve kaliteli bir oyun sergilemek zorundadır yoksa yine geçmiş yıllardaki gibi erken havlu atarız !

Herkes bu konuda, bu başarı ve Süpr Lig yolunda destek vermelidir takıma. Takım ilk 2 veya en azından play-off mücadelesi veriyor ama koskoca bir Samsun şehrinde hiçbir Samsunsr bayrağı yok!

Esnaflarda, evlerde, yollarda, sokak ve caddelerde Yılport Samsunspor bayrakları yok! Peki niçin yok? Bir iş yerinde; Samsunspor'un maçı TRT Spor'da yayınlandığı bir sırada, tv'den yabancı maç izleyenler gördüm ve dedim ki içimden " arkadaş bu şehir, bu takıma sahip çıkmıyor " Sahip çıkanlar ise bir elin beş parmağı etmiyor da Alah'tan şu vefâlı taraftarlarımız var, yoksa işimiz gerçekten de çok zor!

Neyse; hepsini bir kenara koyalım da Yılport Samsunspor'a şehir olarak sahip çıkaım. Yoksa sadece takımın başarılı, iyi gününde yanında olup, kötü ve zor günlerinde yalnız, sahipsiz bırakmak bie yakışmaz!

Hadi Samsunspor; göster kendini ve son maçları kazanarak iddianı devam ettir, başarılar dliyoruz.

Saygılarımla.

Yorumlar (0)