11.03.2021, 17:41

Çin'den Avrupa'ya Köprü Türkiye

Cep dünyasında yaşanan son gelişmelerle tekrar birlikteyiz. Bu yazımızda önceden de belirttiğimiz gibi Çinli firmaların Türkiye ye yapmış oldukları yatırımlar ve bazı markaların kendi eksiklerine yönelik yapmış olduğu çalışmalardan bahsediyor olacağız.

Son yapılan açıklama ile bakanımız SN: Varank’ın XIAOMI markasınında Türkiye pazarına Türkiye de ki fabrikasıyla gireceğini ve fiyatları da %10-15 civarında düşüreceğini aktardı. Bu haber ile beraber sayıları hemen hemen tamamlanan ÇİN markalarının hepsinin artık Türkiye de fabrikaları olmuş oldu.

Bu oluşumun aslında temel nedeni sadece Türkiye pazarı olmadığını daha öncedende açıklamıştık. Güçlü kaynaklardan edindiğimiz bilgiler ışığında yapılan bu yatırımların aslında büyük kısmının Avrupa pazarı olduğunu öğrendik. Büyüme ve gelişme yolunda ilerleyen Türkiye’m den Avrupa ya açılan yollar her zaman daha kısa her zaman daha etkili olmuştur ticarette. Tarihin derinliklerine de inecek olursak ticaret şemasının hep en üstünde yer alan Avrupa, kapılarını daima kaliteye açmış olsada artık günümüzde işlerin değiştiğini kendi de görmüş ve ekonomi yapmanın zamanının geldiğini hissetmiş olmalı.

Öte yandan En güçlü marka konumunda halen başı çeken APPLE cihaz kalitesinden ziyade şarj problemi ile kan kaybetmeye devam edior. Kullanıcıların markadan vazgeçme nedenlerinin başını şarj problemi çekmekte. Serbest piyasada yer alan bazı firmalar kendilerine bu yolu gelir kapısı olarak çoktan seçti ve artık hayatımıza GÜÇLENDİRİLMİŞ BATARYA olayını soktular bile.

APPLE kullanıcıları cihazlarının ömrünü uzatmak adına artık bu yola başvurmaktalar.

Öte yandan standartlarından çıkmaya çalışan SAMSUNG internet ve sadece kendi mağazalarına özel satışa çıkarmış olduğu M serisi cihazları ile düz gitmeyen rayları daha düz hale getirme çabasında.

Çünki neresinden bakarsanız bakın artık günü kurtarmayan pil ömrü direkt CEP TELEFONU değiştirmeye varan sonuçlar doğuruyor.

Bu arada OPPO nun renk değiştirebilen-katlanıp açılabilen ve tablet haline gelebilen cihazlarına göz atmayı ihmal etmeyin.

Sağlıkla kalın…

Yorumlar (0)