18.10.2020, 11:19

Dünya kör ve sağır mı?

Dünya ne sağır ne de kör. Ama ihtiyacı olduğunda görür ve duyar. Dünyada her zaman çifte standart olmuştur ve bugün bu ayrımcılık daha da belirgindir.

Bugün dünya Ermeni yalanlarına, sahteciliğine ve vahşetine göz yumuyor. Aksi takdirde yıllar önce Hocalı'da sivil halka, yaşlılara ve çocuklara yönelik eşi görülmemiş Ermeni zulmüne son vermek için hukuki bir değerlendirme yapacaktır.

Tüm uluslararası kuruluşlar bu kanlı olayı yeterince değerlendirmedi. 28 yıl sonra Gence'de Hocalı benzeri bir terör saldırısı gerçekleşti. Siviller öldürüldü, çocuklar öldürüldü. Dünya bu korkunç eylemi kınamalı ve Paşinyan uluslararası mahkemeye cevap vermelidir. Çünkü cezasızlık, yeni savaş suçlarının işlenmesine izin verir.

Ermenistan'ın Azerbaycan'ın en büyük ikinci şehri olan Gence'deki yoğun nüfuslu yerleşim bölgesini bombalaması tüm uluslararası hukuku ihlal ediyor. Geceleri uyudukları masum sivilleri hedef almak insanlığa yabancı vandalizm ve barbarlıktır.

Yıllardır Azerbaycan'ın şirin köşelerini işgal eden Ermeniler, şimdi bu toprakları boşaltmak zorunda kalıyor. Azerbaycan'ın servetini yağmalayan ve milyonlarca halkımıza zarar veren Ermeniler bunu ödeyecek. Çocuklarının başını annelerinin önünde kesen, hamile kadınlarımızın karınlarını kesen, bebeklerini süngü takan Ermeni vahşiler bedelini ödeyecek.

Gence'de öldürülen çocuklar masum, onları roketle öldürmek barbarca. Dünya topluluğu buna göz yummamalı. Tüm uluslararası kuruluşlar gerçeğin yanında olmalıdır.

Savaş alanında cephede kaybeden korkak düşman, en iğrenç adımları atar ve terör eyleminden vazgeçmez. Düşman, hak ettiği cevabı yakında alacak,  bunu unutmasın.

Yorumlar (0)