04.08.2013, 01:00

ERMENİ ESGERİNİN ÇOBANA ATEŞ AÇMASI ONUN ZEİFLİYİNİN ELAMETİDİR...

 

Türk Esgeri zamanı gelende dığaların turarlı cavabını verecek

 

Dövrün bütün meqamlarında ermeni hiylesi, ermeni mekri, her yerde, her işde özünü qabarıq şekilde biruze verir. Bu da onların bir toplum kimi acizliyinden, qorxaqlığından, hemişe kimlerinse tesiri altında olmalarından ireli gelen meseledir.


 Bu günlerde Türkiye-ermenistan serhedinde (sınırında) heç bir suçu olmayan Mustafa Ülker adlı Türkiye vetendaşının öldürülmesi bir daha bu toplumun iç üzünü gösterdi. Silahsız, sınırı meqsedli şekilde pozmayan bir çobanın ermeni esgerleri terefinden güllelenmesi hesab edirem ki, ermenistan hakimiyyetinin antitürk tebliğatının neticesidir.


Bildiyimiz kimi, öldürülen Mustafa Ülker adlı şexs çoban olub ve o, Ermenistan erazisine keçen heyvanlarını geri qaytarmaq üçün bilmeden serhede yaxınlaşıb. Serheddin 15 metr yaxınlığında olduğunu görende geriye qaçarken ermenistan serhedçileri onu gülle ile arxadan vurublar. Heç bir xeberdarlıq edilmeden, günahsız insana ateş açılması ermeni dığalarının növbeti vehşiliyinin göstericisidir. Eledikleri günah ve suça göre, bütün insanlar ister Allah qarşısında, isterse de onun bendeleri qarşısında cavab vermeli olacaqlar. Bu üzden, tarixin bütün sınaqlarından üzüağ çıxmış Türk Esgeri, cılız düşünce sahibi olan ermeni dığalarının zamanı yetişende layiqli cezasını vereceklerine eminem.  Onu da qeyd edim ki, Türkiye-ermenistan serheddinde baş veren bu olayla bağlı, ister Azerbaycan ictimaiyyeti, isterse de ölke mediyası öz keskin etirazını bildirmiş, bu çirkin emellerine göre ermenileri qınamış ve lenetlemişler.  Ermeni dığalarının bu hereketi bir serhed “pozucusu”na açılan ateş deyil, onların çirkin niyyetlerinin, növbeti texribatlarının davamı kimi deyerlendirilmişdir.

Demək olar ki, bu gün ermenistan bu ve buna benzer texribat ve çirkin niyyetlerinin qurbanına çevrilib. Bele ki, qardaş Türkiyeden yersiz torpaq iddiasına göre, Azerbaycanın iyirmi faiz erazisini havadarlarının kömeyile işğal etdiyi üçün özünü çetin ve çıxılmaz veziyyete salıb. Məhz Türkiye kimi böyük, Avropa ve Asiyaya qapıları açılan bir ölkenin sınırlarının ermenistanın üzüne bağlı olması, işğalçı ölkenin iqtisadiyyatına ağır zerbeler vurmuşdur. Onu da qeyd edim ki, resmi Ankara ermenistanın qarşısında bele bir şert qoymuşdur-ermenistan Azerbaycanın işğal olunmuş torpaqlarından çıxmayınca, Azerbaycan torpaqları azad edilmeyince Türkiye ermenistanla serhedleri açmayacaq ve onunla heç bir iqtisadi, siyasi elaqe qurmayacaqdır. Qardaş Türkiyenin bu addımı işğalçı ermenistana böyük bir tezyiqdir. Var ol, qardaş Türkiye. Türkiye ile Azerbaycan dar günde de, gen günde de bir-birinin yanındadı. Tanrı Türk Milletimizi qorusun!

      Sonda Mustafa qardaşımızın ailesine başsağlığı verir, mezarı nurla dolsun, deyirem! Nahaqq qan yerde qalmaz! 

 

Yorumlar (0)