20.01.2021, 18:05

Güçlü Kadınlar Güzel Şeyler Yaparlar

Güçlü Kadınlar güzel şeyler yaparlar.Sorumluluk alan,aldığı sorumluluğu sonuna kadar yöneten,içinde bulunduğu her koşula var gücü ile ayak uydurmaya çalışan, hayata sımsıkı tutunan,güçlü,güzel ve kahraman kadınlar!

Bu yazımda herbiri birbirinden değerli güçlü ve kahraman kadınların bir araya geldiği, herkes biraz kadın olabilir mi? kitabın'dan bahsedeceğim:İşte gücü ile insanlığı,dostluğu ile kalbime taht kurmuş, pek çok sosyal projelerin içerinde yer almış olan Sayın Şükran Torun hanım'ın  ziyareti bu yazıyı yazma sebebim oldu! Genel Başkan Yardımcılığını yaptığım Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF)’ in  Federasyonumuzun  Bilim Kurulu Üyesi , Genel Başkanlığını yaptığım Leman Gebizli Umut Işığı Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdüren Şükran Torun Hanımefendi makamımızda bizim ziyaretimize gelmiş, genel yayın Yönetmenliğini Mustafa YILMAZ’ın,  düzenlemesini Vildan ÇALIŞKAN’ın Proje Koordinatörlüğünü Şükran TORUN’ un  yaptığı   “Herkes Biraz Kadın Olabilir mi?’’ eserini  imzalayarak takdim etmesi  Federasyon Genel Başkanımız Sayın M.Mete Kaçar'ı ve bizleri son derece mutlu etmiştir.   
 
UTEF’in amaç ve konuları doğrultusunda birçok sosyal sorumluluk projeleriyle destek ve katkı sağlama çalışmalarımızda birlikte yol aldığımız Sayın Şükran Torun’un tarafıma sunduğu eser yine toplumsal bir konuya dikkat çeken bir çalışma.

Yaptığımız sohbette Şükran hanım; ortaya çıkan ‘’ Herkes Biraz Kadın Olabilir Mi?’’ isimli kitap bir ekip çalışmasıdır dedi.

Her biri ülkenin İZMİR, BALIKESİR, ESKİŞEHİR, AYDIN, MUĞLA, İSTANBUL, ANTAKYA, ANTALYA, ANKARA, ALMANYA, ARDAHAN’DAN olan on dokuz kadın yazar kendi gerçek hikâyelerini kalemleriyle seslendiler.

Yaşadığımız coğrafyada, hatta tüm dünyada kadın hayatın en önemli en etkili bireyidir, diye düşünüyoruz.

Doğumumuzdan yetişmemize kişiliğimizin oluşmasında rol alması dolayısıyla toplum hayatının da şekillenmesinde etkili olan kadına dikkat çekmek istedik. İstedik ki kadının mücadele gücünü herkesi tüm canlıları kucaklayan, merhametini vicdanını üretkenliğini en çok da sevgi dilini anlatmaya çalışalım.

Bir yandan da ezilen, üzülen, çoğu kez görünmez olan kadının duygularını paylaşalım,diye özetlerken hem UTEF bünyesinde yaptığım çalışmalarda tanık olduğum olay ve konularda hem bir kadın olarak yaklaşımımda bu çalışmanın önemli bir misyonu olduğunu, farkındalık yaratacağını düşünüyorum.

Kendi yaşamından önce çevresinde ailesinde ihtiyaç duyulan her noktada kadının emeğini fedakârlığını onarıcı sevgi dolu yüreğini defalarca gördüm. Ancak hak ettiği değeri göremediği gibi duygularının hüzünlerinin,  emeklerininde görmezden gelindiğine de tanık oldum.

İnanıyorum ki,’’ Herkes Biraz Kadın Olabilir mi?’’kitabını okuyan herkes sırdaş duyguları öğrenecek empati yapacak severek üreterek paylaşarak biraz kadın olacak. Çekirdek ailelerden başlayıp tüm topluma sirayet edecek daha huzurlu yaşamların yolunu açacaktır.

Tüm yazarları ve kitabın oluşumuna öncülük eden Sayın Mustafa Yılmaz bey’i, Şükran hanım’ın nezdinde kutluyor; Herkes Biraz Kadın Olabilir mi? diyorum.

Yorumlar (0)