02.12.2020, 23:19 152

İnternetten Alışveriş yaparken Sizde Kandırılmayın!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü nedeniyle zor günler geçirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda alınan tedbirlerin içerisinde tabi ki önem arz eden yerlerden bazıları da teknoloji marketlerin kapanması veya saat dilimlerinin değişmesi oldu. AVM girişlerinde HES kodu göstermek artık zorunluluk oldu.

Cep telefonu tutkunları için geçtiğimiz Kasım ayı indirimler ve yapılan kampanyalar açısından çok tatmin edici olmasa da yine de ihtiyacı olanlar ve hayalindeki cep telefonuna ulaşmak isteyenler için iyi bir fırsattı.

Bu kapsamda yapılan alışverişlerin çoğunun yine Online yapıldığını ve teknoloji mağazalarına rağbetin pek fazla olmadığını gördük. Bunun sebeplerinden en iyilerini şöyle sıralayabiliriz.

İnternet fiyatlarının anlıkta olsa mağazalardan daha uygun olması.

Eskisi gibi internet alışverişlerinin güvensiz olmaması.

Hepimizin de bildiği üzere önceden internetten Online olarak bir ürünü sipariş etmek ciddi manada cesaret isteyen bir şeydi. Ürün yanlış gelirdi, iade süreçleri çok sıkıntılıydı, kırık dökük gelen ürünlere sahip çıkılmazdı, muhatap alınacak kimse yoktu ve en önemlisi kandırılma veya daha kaba bir tabirle soyulma oranımız çok fazlaydı.

Günümüzde bu tür vakaların yaşanması eskiye nazaran çok düşük olsa da halen devam etmekte. Özellikle TV kanallarından yapılan alışverişler hala birçok kişinin canını yakmakta. Bu tür kanallar ve ne olduğu belirsiz yerlerden özellikle çağrı merkezi gibi numaraları arayıp sipariş vermek veya helede kredi kartı bilgilerimizi paylaşmak AMAN HAA. Çok tehlikeli.. Bu konuda sizleri uyarmak isterim.

Bir ürünü görerek inceleyerek ve deneyimleyerek almak aslında en mantıklısı. Çok cüzi miktarlarda yapılan indirimler için Online satış kanallarından alışveriş yapmak halede cep telefonu gibi bir elektronik cihaz için sakıncalı olduğu kanaatindeyim. Alınacak modeli görüp elinize alıp incelemediyseniz, kamera, performans, estetik, tasarım gibi unsurları deneyimlemediyseniz hayal kırıklığına uğramamanız içten bile değil.

Şimdi geçtiğimiz Kasım ayı indirimlerini ve fırsatlarını kaçıranlar için önümüzde yılbaşı indirimleri geliyor. Dikkat edilmesi gereken hususları artık biliyorsunuz.

Şimdiden herkese sağlıklı günler ve bol avantajlı bol indirimli alışverişler dilerim.

SaAĞLIKLA KALIN.

Yorumlar (0)
az bulutlu