09.07.2020, 14:31 32

İSMEN ŞAMPİYONLUKTAN RESMEN ŞAMPİYONLUĞA!

Evet, bizler biliyorduk aslında Yılport Samsunspor' un resmen şampynluğunu, ismen şamiyonluktan önce !

TFF' de zaten ilk toplantısında açıklamıştı liglerin tescil edileceğini fakat ikinci topllantıda; federasyon  ilân etti Samsunspor' un resmen şampiyonluğunu.

Nasıl etmeyeceklerdi ki; Samsun'un kırmızı şimşekleri, en yakın rakibi Manisa Futbol Kulübü' ne 73 puan ve tam 10 puanlık, açık ara fark yapmıştı. Beyaz Grup' ta Samsunspor ve Kırmızı Grupta da Bandırmaspor şampiyon olarak Türkiye 1. Ligi' ne yükseldiler.

Ayrıca amatör liglerin de tescili  ile BA Ligi Samsun Lderi Çarşambaspor' umuz da 3. Lig' e yükselmenin sevnç ve mutluluğunu yaşadı.

Yılport Samsunspor; ne kadar övünse az gelir. Başta Kulüp Başkanı sayın Yüksel Yıldırım, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, futbolcular, yönetim ve vefakâr taraftarların bu güzel ve anlamlı şampiyonlukta büyü emekleri ve imzaları var.

Bir zamanlar; takımı deplasmana bile götrebilecek maddi şartların olmadığı o günleri de biliyoruz ! Samsunspor' un nasıl yönetildiğini de biliyoruz. Ne  var ki; tüm bu olumsuz gidişata " DUR " diyecek bir babayiğit çıktı meydana !

İşte bu yiğidin adı da Yüksel Yıldırım idi. Tabi İsmail Uyanık Başkanımızı da  unutmayalım verdiği o yürekli mücadelesini ve sayın Yıldırım ile olan çalışmalarını.

Uzatmaya gerek yok ! Şimdi Samsunspor mevsimidir, yürekler Samsun çarprıyor. Bu bir sevgiden, sevdadan öte; bir Samsunspor tutkusudur ! Samsunspor aşkıdır.

Bu; Atatürkü armanın ve  formanın şanlı, şerefli bir başarısıdır ! Bu; Samsun' dan, önce  tümTürkiye sathına ve oradan da Süper Lig ile başlayıp, Avrupa' yı ayak sesleriyle, güzel futbolu ie şaha kaldıracakyeni hamlelerin de bir başlangıcıdır.

Bu; tüm Samsun ve Samsunluların, birlik, beraberlik ve dayanışmasını, taraftarların ve sevenlerinin, Yıldırım' ı ile, Sağlam' ı ile, yönetimi ve A' dan Z' ye; Samsunspor' a inanmışların, başarıya susamışların haklı sevinç gözyaşlarıdır !

Ne  mutlu Türkiye' de ve dünyada böyle güzel bir takımı olanlara! Ne  güzel Samsun' da futbolun sevgi cemrelerini yüreklere, gönüllere ve gönül bahçemize düşürenlere! Hadi Samsunlular, hadi Smsunspor' a gönül vermişler, asın artık tüm şehre ve tüm şehirlere şanlı, şerefli Şampiyon Yılport Samsunspor bayrakalrını, flamalarını !

Dikkkat, şampiyonlar geçiyor Samsun sokaklarından, caddelerinden. Selam dur ey halkım ve sevgini göster, alkışlayın yiğitler mangasını !

Yılport Samsunspor' umuzu kutlarız. İnşallah, en kısa zamanda Süper Lig' e ve  oradan da Avrupa' ya kadar uzanan bir başarının mimarı olur ve olacaktır da inşallah Samsunspor' umuz!

Hadi, hemen başlasın şenlikler ve ardından tez elden yapılsın yeni, ses getirecek transferler !

Saygılarımla.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu