08.05.2021, 18:21

KADİR GECESİ

İçerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Allah tarafından gönderilen tüm peygamberlere ve onlara gönderilen kitaplara inanır ve iman ederiz. Kuran-ı Kerîm Kadir gecesi indirilmiş ve din tamam olmuştur.

Bu gece yapılan tüm ibadetler ve Allah’a açılan eller ve edilen dualar kabul olur.

Allah’ım bizleri Kuran-ı Kerim’in ışığından ayırma. Bizleri doğru yoldan, Senin yolundan ayırma. Bizleri yalan söylemekten, gıybet etmekten, riyadan, haram yemekten, kul hakkı yemekten, komşumuz açken tok yatmaktan, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemekten, cahillikten, kula kulluk etmekten muhafaza eyle.

Tüm geçmişlerimize rahmet eyle. Bizleri yüce Peygamberimize layık ümmet eyle, kötülerin şerrinden koru.

Allah’ım Dünyaya virüsler gönderip haşa İlahlık taslayanların, iblislerin oyunlarını başlarına çevir. Bizleri kardeşçe, el ele, omuz omuza bu güzel Vatanda, Şanlı Bayrağımız altında dirlik düzenlik içinde yaşamayı nasip eyle. Ülkemiz üzerinde birçok hesaplar yapan düşmanların hesaplarını kendilerine çevir Allah’ım. Bu gece bizleri affettiğin kullarından eyle, bizleri Cennetine giren, Cemâlini gören kullarından eyle Ya Rabbim .

Mübarek Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan, Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kur'an-ı Kerim'in indirildiği, aynı zamanda hatalarımız için tövbe kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek gece kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun daha da artması için yüce Allah'ın bizlere sunduğu eşsiz fırsatlardan  biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin Ülkemize, tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Yorumlar (0)
banner442