07.03.2021, 20:36 30

Karadeniz' de 2.0 İstanbul'da 3.1' Lik Futbol Depremi!

Karadeniz' in incisi Samsun' da; 6 Mart Cumartesi akşamı, saat 19.00 sularında başlayıp biten 2. 0' lık bir futbol depremi yaşandı !

Güneyin çocukları Adana Demirspor; zirve, liderlik ve Süper Lig özlemi ve sarhoşluğu içersindeki Yılprt Samsunspor' u, Samsun deplasmanında 2- 0' lık bir galibiyet alarak," Bu yarışta ben de varım " mesajı verdi

Bir diğer Karadeniz takımı ve lig lideri Giresunspor ise; İstanbul' da3.1' lik bir futbl depremi ile sarsıldı ! Bereket Sigorta Ümraniyespor, lig lideri Giresunpor' u evinde 3-1' lk net bir galibiyetle uğurladı

Bu sonuçlarla; Giresunspor ile Yılport Samsunspor arasındaki 3 puanlık fark açılmadı. Ancak; Samsunspor' un evindeki bu maçta aldığı şok mağlubiyet; zirve ve lig liderliği için oynayan Samsunspor' u zdü.

Sadece Samsunspor' u mu üzdü ? Elbete ki tüm Samsun şehrini, taraftarlarını ve yönetimini de derinden üzdü ! Aslında; daha oyunun ilk 15 dakikasından itibaren; dalga dalga Samsun kalesinde yoğunlaşan atakların gol olacağı mesaj ve sinyali belliydi.

İki ayağa doğru dürüst pas yapamadık; topu önünde bulan geri pası ya da Nurullah' a teslim ettik ki bu da Adana Demirspor' u daha fazla cesaretlendirmekten başka pek işe yaramadı ! Sanki deplasmanda oynayan bizdik de; bir türlü kendimize, özümüze dönemedik.

Topu önünde bulan Adana Demirspor' lu futbolcuların, golatma iştahları kabardı. Biz ise, olup bitenlere seyirci kaldık. Bir takım; elbette ki evinde de deplasmanda da yenilebilir fakat biraz futbol oynar. Bizim ise ne oynayıp ne oynamadığımız beli değildi !

Adana Demirspor' dan dersimizi aldık, hatalarımızı gördük. Durum bu şekilde devam ederse ; bizleri bundan da zor şartlar ve maçlar bekliyor demektir. Aklımızı en kısa zamanda başımıza almamız gerekiyor.

Zirâ; sırasıyla, ligin güçlü ve iddialı takımları olan Altınordu ( D ), Giresunspor, Tuzlaspor ( D) gibi çok önemli maçlarımız var ve hiç bir maç da oynamadan ve güzel oynamadan, dişe diş mücadele etmeden kazanılmıyor.

Asında daha yazacak çok şey var ama artık olan olmuş, bundan sonraki maçlar kaderimizi beirleyecek. Dileriz ki; Ertuğrul bey hocamız; en âcil karar ve tedbileri alır yoksa iş işten geçince, üzülüp ağlamanın da bir faydası olmaz.

Bizim üzülmeye, ağlamaya değil; başımız dik tutan, gurur verici, liderliğe, zirveye oynayan bir Samsunspor' a ihtiyacımız var. Daha geçtiğimiz günlerde Atakum Türkiş' te asılan dev Samsunspor bayraklarını asan esnaflarımızı, taraftarlarımızı da daha fazla üzmeyelim.

Hadi Samsunspor; sen bu zor bâdireyi atlatabilecek, kökü maziden ve tarihten gelen, o şerefli armaya lâyık oyna, bizleri mahçup etme, başımızı hep dik tutmamıza kayıtsız kalma !

Güvendiğimiz dağlara kar yağdırmayı değil; cemrelerin toprağa düşüp; yaklaşan baharı müjdeler gibi; bizlere güzel müjdeli haberler, galibiyetler, goller kazandır !

Oktay ZERRİN

Yorumlar (0)