26.04.2021, 14:28

Kriz çözülmez ise dünya ekonomisine büyük bir darbe inecek!

Salgın döneminin en acı tablolarının yaşanmış olduğu çok daha zor dönemlerden geçerken benide yakalayan covid virüsüne ve yazımı okuyan herkese merhabalar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid salgını öyle şeyler yaptıki bizlere.. halen en zor en acı etkilerini göstermekte. Bunun sağlıktan sıyırıp aldığımız ekonomik etkilerinden bahsetmek istiyorum. Çünki sağlık noktasında ki hassasiyet ne benim nede benim düzeyimde bilgisi olan kimsenin bahsetmesine müsaade etmeyecek kadar zor.

Ekonomik anlamda dünya devlerini halen çok yoran virüs şuan araba üreticilerinden tutun elektronik eşyaya cep telefonu sektöründen tutunda dünya petrollerinin yüzde bilmem kaçına sahip olanların bile hesaplarını düzenlerini tepe taklak etti. Etmeyede devam edecek gibi.

Bizim sektöre gelecek olursak şuan dünyayı kasıp kavuran ÇİP krizini hesaba katmamız lazım önce. Sektör lideri markaların son çıkarmış oldukları modeller elde kalan stoklardan kullanılan çiplerden meydana geldi gibi. Lakin hâlihazırdaki kriz eğer çözülmez ise dünya ekonomisine büyüük bir darbe indirecek gibi. Çünki hiçbir elektronik devre ÇİP olmadan çalışamaz.

Araba-buzdolabı-cep telefonu-bilgisayar-televizyon... Binlerce üretebiliriz örnekleri...

Son modellerden bahsetmiştik. Adını dile getirelim hiç olmadı. Ençok revaşta olan iki model Çinli dev marka OPPO dan geldi. Reno 5 ve Reno 5 lite modelleriyle şuan piyasayı epey bir sallayacak gibi görünüyor. Cihazların tasarımını işlevselliğini bizzat incelediğimden dolayı tek kelime ile HARİKA diyebilirim. Türkiyede satışa sunulan modelin yeni rakibide SAMSUNG tarafından geldi. A72 modeliyle piyasaya damgasını vuran model OPPO Reno 5 ile kıyasıya rekabete girdi bile.

Şimdi sizlere atacağım linki tıklayarak rahatlıkla karşılaştırma yapabilir ve tercih edebilirsiniz. E gazetemiz elektronik nede olsa, değerlendirelim J

KARŞILAŞTIRMA LİNKİ:

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/642795-650314/oppo-reno5_samsung-galaxy-a72/

HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM J

Yorumlar (0)