01.05.2021, 03:05 19

NELER OLUYOR, NELER OLACAK?

Merhaba değerli Kapsam Haber okurları. Genelde ilgi alanım hepinizin bildiği üzere TEKNOLOJİ.

Ama son günlerde yaşanan olaylara bakarsak pekte sessiz kalmak mümkün değil. Paylaşacağım bazı konulara sizlerinde hak vereceğini umuyorum ki bunlardan en önemlisi TAM KAPANMA.

Evet. Kapandık. Ama zannımca sadece içimize, çaresiz olanlar çaresizliğe ve tuzu kuru olanlar tatile…

Memleketimizde milyonlarca insan günlük yevmiye usulü çalışarak para kazanmakta ve evine ekmek götürmekte.. Bir sigorta kaydı yok.. İşyeri yok vs. Daha doğrusu kimse onlardan haberdar değil. Buna birçok meslek grubunu dahil edebiliriz. Pazarcılarımızdan tutun inşaat sektörüne birçok insanımız var. 

Heleki hiç mesleği olmayan günlük işlerde çalışanlarımız var.. Varda var var da var..
Peki çözüm? Ses duyuracakları kim var? Yok vesselam.

Ben bu kapanma süreçlerinde işe yarayacak ciddi manada hizmet ehiilerinin rahatlıkla uygulayabilecekleri ve yapılabilecek çözümler biriktirdim. Sizlerle paylaşmak istedim. 

1.)    Tam kapanma dönemlerinde hükumetimiz belediyeleri ve valilik aracılığı ile çok rahat aş evleri ocakları kurup kimsesiz gelirsiz hasta yaşlı ve bakıma muhtaç kim varsa, önce karınlarını doyurabilirdi
2.)    Tam  kapanma döneminde enerji şirketleriyle anlaşılabilir ve istenilen kişilerin faturaları enazından  1-2ay ötelenebilirdi. 
3.)    Çark dönsün diye her hanemize  1000 tl lik yardımlar aksatılmadan 2. Hatta 3. Defa yapılabilir.

Ben bunları biraz daha sıralayabilirim. Herşeyi devlettenmi bekliyoruz HAYIR. Güçlü bir ekonomiye sahip olan her ülke bunu yapabilir. Çünki önce sağlık, herşeyden önce sağlık..

Amaç hükumeti devletimizi yermek kötülemek kesinlikle değil. Hergün piyasada ve herşeyi her kesimi rahatlıkla görebilen takip edebilen birisi olarak yazıyorum sadece. 

Yapılabilirliği ulşırlığı çok zor olmayan işler çünki. 

Çok zor geçirilen şu dönemlerde herkesi birlik ve beraberliğe tekrardan davet etmek gerek. Zaten bulunduğumuz zaman zarfı bunu rahatlıkla kaldırabilir. Ramazan-ı Şerif Hürmetine ülkemizde afet sıkıntı veya başka bir durum olduğunda başlatılan yardım kampanyaları tekrarlanabilir. Ulaşılamayan her kesime en azından erzak en azından ufak bir yardımla ulaşılabilir.

Bizim zenginimiz önce bilinçlenmeli. Zekatını verebilmeli. Veren el alan elden üstündür düsturunu unutmamalı. Biz aslında bize gerçekten yetebilen milletiz.

Birbirimize sahip çıkabildiğimiz, Düşenin elinden tutabildiğimiz, Sağlıklı ve huzurlu ramazanlar dilerim.. 
 

Yorumlar (0)