27.10.2020, 13:03 56

SAMSUNSPOR' DA ZİRVEYE GÖZ KIRPMA OPERASYONU !

Özellikle; kendi sahamızda; İstanbulspor' a 3-0 gibi farklı bir skorla yenilince, kıyıda köşede başarsızlık haberleri için dua eden, sözde Yılport Samsunsprlular; daha sonraki Eskişehirspor ve Keçiörengücü galibiyetleriyle sus-pus oldular ve Samsunspor' un zirveye göz kırpma operasyonu da böylece resmen başlamış oldu !

Benim asıl anlamadığım konu; bu Samsunspor ile oynayan takımlar sahada aslan kesilyorlar da diğer rakipleri karşısında acaba niçin böye canla başla mücadele etmiyorlar ya da edemiyorlar!

Yılport Samsunspor' u gören takımlar; bu takımı yenebilmek ya da 1 puan alabilmek için sahada öyle bir oynuyorlar ki; aynı istekli ve mücadeleci oyunlarını maalesef sahada diğer rakipleri önünde yansıtmakta güçlük çekiyorlar.

Neyse; biz işimize bakalım yine de; Yılport Samsunspor, bence artık geminin rotasını ele alan kaptan görünümüne büründü! Bu noktaya gelmişken; şimdi bu rotayı rakiplere kaptırmamak için takımımıza çok ağır sorumluluklar ve ciddî görevler düşüyor!

Meselâ; iyi bir takım olma özelliğine kavuşmuşken, şimdi bu başarıyı en iyi şekilde muhafaza etmeli, rakiplerle kıyasıya mücadele yapmalı, fizik, kondisyon ve mevcut tecrübemize yeni güçler katmalıyız.

İsm verip; takım içinde yanlış anlaşılmalara yer vermek istemiyorum ama şu anda birçok futbolcumuz; sahiplendikleri misyon ve vizyonu n iyi bir şekilde yerine getiriyorlar ki bunlarn kimler olduğunu da zaten taraftarlar da teknik heyet de, yönetim de çok iyi biliyor ve bence iyi yoldayız!

Sadece; bu korona illeti yüzünden; birkaç futbolcumuz olumsuz etkilenince haliyle, takım da genel yapısıyla olumsuz etkilendi fakat sağolsun onların yerine oynayan futbolcularımız da ellerinden gelenin en iyisini yapıp, bizi bir anda 14 puanla zrve yarışına ortak olmamızı sağladılar.

Elbette bu başarının mimarları Ertuğrul Sağlam, Yönetim Kurulu, takım olmayı bilen başarılı Yılport Samsunspr'lu futbolcular, taraftarlar ve elbette ki; gecesini gündüzünü bu takım için fedâ eden değerli ve çalışkan, örnek kulüp başkanımız sayın Yüksel Yıldırım' ı yürekten kutluyorum.

Rakipler de mutlaka, ilerleyen haftalarda puan ve puanlar kaybedecektir. Her takım, her takımı yenebilecek kapasitedir ve bu durum da inşallah YılportSamsunspor' umuza olumlu yansıyacak ve zirveyi ele geçirip, lig sonund a, inşallah Şampiyon olup Süper Lig vizesini alacaktır.

Haftaya oynayacaımız rakibimiz Adanademirspor da çok iyi ve zirveyi hedefleyen bir takım ama biz de Samsunspor' uz ve iddialıyız.

Yılport Samsunspor' umuza başarılar dilerim.

Yorumlar (0)