01.10.2020, 20:21 71

Savaş Alanında Kaybeden Ermenistan, 'Bilgi Cephesinde' Kazanmak İstiyor

Biz Azerbaycanlılar ve dünya Ermenilerin zor zamanlarda aldatmak, yalan söylemek ve çıkış yolu bulmak için en kötü araçları kullandığını biliyoruz. Ermeniler, kötü imajı ve terör faaliyetleriyle insanlığı sevmeyen bir toplum olarak nitelendiriliyor.

Bugün Azerbaycan ile savaş halinde olan Ermeniler hala en kötü işleri yapıyorlar ve dünyaya yanlış ve iftira niteliğinde bilgiler yaymak istiyorlar. Savaş alanında Azerbaycan'a kaybeden düşman, "bilgi cephesinde" başarıya ulaşmak istiyor. Ancak tüm yalanları açığa vuran Ermeniler bu alanda da Azerbaycan'a yenilmektedir. Ermenistan'ın Suriye ve diğer ülkelerden Azerbaycan'a savaşçı ithalatı ile ilgili yalan ve iftiralarla dolu bir karalama kampanyası yürüttüğünü görüyoruz.

Azerbaycan resmi olarak, bu karalama kampanyasının amacının, Ermenistan'ın son gösterilerde yarattığı olumsuz uluslararası kamuoyunu ve terör örgütü temsilcilerinin Ortadoğu'dan işgal altındaki Azerbaycan topraklarına taşınmasını telafi etmek olduğu ve bu da uluslararası insancıl hukukun ağır bir ihlali olduğu belirtiliyor.

Dağlık Karabağ bölgesi ve Azerbaycan'ın çevre bölgelerinin Ermenistan tarafından işgali sırasında askeri operasyonlarda terörist grupların ve paralı askerlerin kullanıldığına dair sayısız gerçek vardır. Şu anda, Ermeni liderliği bu politikayı sürdürüyor ve yeni saldırganlık eylemi çerçevesinde Azerbaycan'a karşı aşırılık yanlısı unsurları yaygın olarak kullanıyor. Nitekim Ermenistan'ın askeri amaçlarla kullanılmak üzere "gönüllü militan gruplar" oluşturma planı, Ermenistan'a yıllarca Ortadoğu'dan nakledilen teröristlerin "hizmetlerinden" yararlanmayı hedefliyor.

Yıllardır ağır bir demografik kriz yaşayan ve bunun sonucunda silahlı kuvvetlerine personel atayamayan Ermenistan'ın aksine, Azerbaycan tam teçhizatlı bir Silahlı Kuvvetlere sahip ve Silahlı Kuvvetlerimiz o kadar profesyonel ki, özellikle düzensiz gruplar olmak üzere herhangi bir dış kuvvete ihtiyaç duymuyorlar. güçlüdür.

Bu uydurma iddialar sadece mantıksız değil, aynı zamanda askeri-tekniktir. Çeşitli kaynaklar Azerbaycan'a yüzlerce çetenin getirildiğini iddia ediyor.

Azerbaycan'ın herhangi bir dış güce ihtiyacı yok. Çünkü normal ordunun yeterince modern silahı var. Azerbaycan ordusu kendi topraklarında savaşıyor, bu yüzden güçlü.

Bugün yabancı bağışlarla ve dilencilikle yaşayan Ermenistan, güçlü ordusu Azerbaycan'ın haklı davası önünde diz çöküyor. Biz değil, Ermenistan'ın dışarıdan yardıma ihtiyacı var.

Kutsal topraklarımız için savaşıyoruz ve zaferden eminiz.

Yorumlar (0)