10.02.2021, 17:27 140

Tuhaf Ötesi Bİr Maç ve Bandırmaspor Zaferi

Asında bu köşe yazımı daha önce yazacaktım da; TFF' nin Yılport Samsunspor ve Ümraniyespor maçıyla ilgili vereceği kararı bekledim fakat bu yazıyı yazarken, henüz federasyonun kararı açıklanmadı.

Evet; yazımın başlığının arkasındayım, neymiş başlık : "Tuhaf ötesi bir maç ve Bandırma Zaferi ! "

Gerekten de futbol sahalarının ender gördüğü bir olay gerçekleşti bu maçta !

Okan; topu santra yapmadan alıp Samsun kalesine kadar gidip golü atıyor ama aynı bir ruh gibi bir futbolcu. Bu duruma sadece Yılport Samsunspor değil; rakip takım Bereket Sigorta Ümranyesorlu futbocular da şaşıp kalıyor!

Nasıl şaşmasınlar ki; santra çizgisine konulan topun, en az ki futbolcuya temas etmesi gerekirken; apaçıkbir kural hatası yapıyor hakem bunu gödrüğü halde,yan hakemler de görmezden gelip gol veriyorlar.

Ardından; çok şaşıran Ümraniyesprlular da aynı Samsuspor gibi; hiç topa müdahale etmiyorlar ve Samsunspor lehine golü veriyor hakem. Doğrusu, böyle bir ilginç maç yeşil sahalarda pek görülmüş bir durum değil.

Görülse de görülmese de; hakemin verdiği kararlar ve yaptığı bâriz kural hatası, savunulacak, sîneye çekilecek gibi değil. Tabi ki Samsunspor da avukatarı yoluyla federasyona bu maçın tekrar edlmesini isteyen itiraz yazısı gönderdi.

Tüm Türkiye ve spor uzmanları, spor yorumcuları bu ilginç, tuhaf ve tuhaf ötesi maçı izledi. Hatta bazı eski hakemler, spor yorumcuları TRT ve A spor gibi bazı kanallardan bu maçta hakem hatası deği, resmen kural hatası olduğunu dile getirdiler.

Samsunspor; bu tuhaf maçın peşini bıramayacak ve hakkını her platformda arayacak ve aramakatadır da!

Royal Hastanesi Badırmaspor maçını ise 3-1 kazanan Samsunspor, topladığı 40 puanla 3. sırada yer aldı. Eğer TFF Ümraniyespor maçının tekrar oynanmasına karar verirse, Samsunsor 39 puanla maça çıkıp kazanırsa, bu defa 42 puanla 2. sıraya yükselecek yok berabere kalırsa, yine 40 puanda kalacak; mağlubiyet halind ise 39 puanda kalcaktır ancak, bizim gönlümüz Samsunspor' un her maçta galip gelmesinden yanadır.

Gün ola, harman ola. Yılport Samsunspor Şampiyon ola ! Sezon sonunda taraftarları yine inşallah döker yola.

Gelyor şanlı Samsunspor heyemola !

Oktay ZERRİN

Yorumlar (0)