25.07.2020, 15:20

Türk Bayrağını Yakan Kendini Yakar

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü sayın Hami Aksoy; sosyal medyadan yaptığı açıklamada; " Ordularımız İzmir’i geri aldığında, Atatürk önüne serilen Yunan bayrağını, “ Bir milletin onurudur ” diye çiğnetmemişti. Aradan yüz yıl geçti. Irkçı kafalar hala gereken dersi almamış. Şanlı bayrağımıza hiçkimse el uzatamaz ! " şeklinde görüşlerini paylaşmıştı.

Çok doğru tesbitler bunlar. Bir kere; özgürlüklerden, hak ve hukuklardan söz eden bir ziniyetin sergilediği bu çirkin tavır ve eylemler, mutlaka cevapsız kalmayacak ve kalmamıştır da . Yetkilier ve vatandaşlarımız,hemen olaya müdahale ederek, bu saygızsı davranışa cevap verdiler.

Siz değil bir Türk Bayrağı' nı; bir bayrak da yaksanız, o bayrak yine küllerinden doğup, korkulu rüyanız olmaya devam eder!

Söz ile, fikirle muamele etmek varken; bu çirkin ve çok da iğrenç hareket, Yuanlı' ya da hiç kimseye de bir fayda sağlamaz, sağlamayacaktır da!

Biz Türk Milleti olarak; bayrağımızı da vatanımızı da, toprağımızı da çok seviyor ve sevmeye aynı ruh, düşünce ve karalılıkla da devam edeceğiz.

Bizler; şerefli bir ırkın insanlarıyız. Bir Mehmetçik şehit olsa; onu ve onlarcasını; ay-yıldızlı Türk Bayrağı' na sarılmış tabutuyla , ebediyete yolcu ederiz. Zira; bizim vatan sevgimizde; bir Ulusun simgesi, sembolü, şerefi olan bayrağa saygı göstemek vardır. Çünkü biz birçok savaşı; tarihte ay-yıldızlı bayraklarla, bir milletin vatansever müdaafası ve sahiplenmesiyle kazandık.

O nedenle; bu tür pravakasyonlar, tetiklemeler, ters tepki yapar. Sosyal medyadan ve diğer yolardan; Türk Mileti, zaten sizin bu mide bulandırıcı ve saysısız tutumunuza gereken cevabı verniş ve vermeye de devamediyor.

Türkiye' yi iç ve dış düşmanlar yıkmaya, bölmeye çalışma gayreterindedirler fakat biz Türkiye olarak; tüm bu olumsuz, çirkin, yakışıksız olay ve hareketlere karşı, dik duruşumuzan, tarih bilinç ve şuurumuzdan, insan olma özellik ve gururumuzdan, onurumuzdan, zerre kadar tâviz vermeyiz, vermeyeceğiz !

Ey güzel, göklerin şanlı, şerefli nazlı Türk Bayrağı; bu millet yaşadıkça; bilsinler ki seni hiçbir güç ve düşmanların gönderden, sancaktan ve gönlümüzden asla indiremeyecektir!

Yaşasın ay-yılızlı Türk Bayrağı, yaşasın Türk Milleti' nin birlik ve beaberlik sevdası !

Bafralı Şair-Yazar Oktay Zerrin’in bayrak şiiri.

O Bayrak

Mehmet Akif'imden onur ödülü
O bayrak özümün emeği benim
Ay ile yıldızı Türk'ün sembolü
O bayrak gözümün bebeği benim.

Ağlıyor şüheda bayrağım diye
Bu dava çetindir gitmez geriye
Utanmazlar baksın geçmiş, ati’ye
O bayrak canımın yüreği benim.

Irkçılık diyenin ırkı neresi
Nedir geleneği, nedir töresi
Bozulmasın Türk'ün sabır süresi
O bayrak gözümün bebeği benim.

Milyonlarca Türk'ün göz nûru bayrak
Tarh bilincinin şuuru bayrak
Vatan güvenin gururu bayrak
O bayrak gönlümün meleği benim.

Kimselere vermem can pahasına
Savunurum toprak, kan pahasına
Söylenecek sözüm var dehasına
O bayrak ömrümün dileği benim.

Şehitlere kefen, tabut üstünde
Ne geçti eline söyle sustun da
Vatan, millet bayrak her üç dostun da
O bayrak inancın gereği benim.

Yorumlar (0)