30.11.2020, 12:47 134

TUZLA' YI YENDİK, ZİRVEYE DOĞRU İLERLEDİK !

Geçenki köşe yazımın başlığı aynen şöyleydi:" Tuzla' yı yeneriz, zirveye doğru ilerleriz " Evet; aynen öye oldu; Tuzlaspor' u yendik ve zirveye doğru ilerledik.

Aslında; lider bile olabilirdik, nasıl mı şöyle:28 Kasım Cumartesi günü oynanan maçlarla, 29 Kasım Pazar günü oynanan tüm maçları evde tv' den izledim. Zira; Yılport Samsunspor' u belki de lderliğe yükseltebilecek sonuçar; bu önemli ve kritik maçardan alınacak sonuçlara da bağlıydı.

Özellikle; 28 Kasım Cumartesi günü oynanan İstanbusor-Giresunspor, Altay-Bursaspor, 29Kasım Pazar günü oynanan Ankara Keçiörengücü- Adana Demirspor, Eskişehirspr- Altınordu ve yine bizim oynayacağımız Yılport Samsunspor- Tuzlasor maçarının sonuçları; bir yerde Samsunspor' un zivedeki yeri ve konumunu belirleyecekti.

Ne var ki bu maçarda; Altay, Keçörengücü, Altınordu rakiplerini mağlup edince, lider olabilme şansını değerlendremedik fakat Tuzlaspor' u 2- 0 mağlup ederek, haftayı 6. sıradan 3. Sıraya, 20 puan ve 6 gol averajla yükselmiş olduk.

İstanbulsor- Giresunspor maçında; ev sahibi İstanbulspor tam 3 puanı aldım derken; uzatmada yediği golle 3 yerne 1 puanla yetindi ki , bu da Samsunsor' un işine çok yaradı. Ancak; zirve mücadelesi veren bu sözünü ettiğim takımlardan bazılarının koronavirüs nedeniyle ertelenen maçları da bulunuyor.

Yâni; sizin anlayacağınız, zirve sıralaması, bu takımların eksik maçlarını oynamasıyla değişebilir de. Dikkat çeke bir nokta daTuzlacaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın; daha önceki yıllarda Samsunspor'da da görev yapmış ve daha sonra bu görevinden ayrılmıştı.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise; yakalandığı koronavirüs nedeniyle, tedavi görüp pozitif olan durumu ,maç öncesi negatif çıkmış fakat maçı tribünden izlemişti.

Yine Samsunsor Başkanı sayın Yüksel Yıldırım, Başkan Yardımcısı sayın Eşkanat, menajer ve yönetim kurulu üyesi Mustafa Azopal da koronaya yakalanıp tedavileri iyiye giden isimer arasındaydı ki gerek onlara ve gerekse de tüm koronaya yakalanmış futbolcu ve yöneticiere, personele geçmiş olsun diyoruz.

Maça gelince; tüm futbolcuar görevlerini en iyi şekilde yaptılar. Attıklarından çok; atamadıkları da gol olsaydı; belki de Tuzlacaspor bir Bandırmaspor farklı skoruyla daha karşılaşabilirdi.

Her iki takımın kalecileri de iyiydi. Tuzlacaspor; özellikle 2. yarının son 15. dakikasında; oyuna giren futbolcularıyla iyi bir mücadele sergiledi ancak, Tuzlacaspor Antrenörü Taner Taşkın' ında dediği gibi, Samsunspor kalecisi Nurullah' ı geçemediler.

Son olarak; demek istediğim, bu takım, bu Samsunspor; yaptığından çok daha da fazlasını yapabilecek ve zirvenin liderliğini elde edebilecek potansiyel ve şartlara sahiptir.

Yeter ki; bu birlik ve beraberlikten asla şaşmayalım.Gerisi bizim için sadece bir formalite olacaktır.

Samsunspor umuza başarılar diliyor ve en kısa zamanda kendilerini LİDER olarak selamlayıp, bağrımıza yne sevgiyle saracağımız o güzel ve mutlu günlerin özlemiye, saygılarımla.

Yorumlar (0)
açık