03.03.2021, 16:15

Yılport Samsunspor Firesiz oynamalı

Ya arkadaş; şöyle arkamıza rahatça yaslanıp da, keyifle, zevkle ve takdirle izleyebileceğimiz bir maç nerede ? Tamam; zirve yolunda tam gaz gidiyoruz; hedefimize doğru ilerliyoruz, bunlar elbette ki güzel hareketler fakat bizim asıl istediğimiz bu değil !

N e peki ? Ebetteki kişilikli bir oyun, dik duruş gösterip, gerek iç gerekse de dış saha hâkimiyetini güzel futbolla süslemeleri, rakibi bunaltmaları ve sürekli ilerde golü koklayıp, başarılı hamlelelerle; albenisi zengin, ufukları engin bir oyun istiyoruz !

Peki var mı böye bir oyun, 6- 1' lik Eskişehirspor maçında farka koştuk ama Eskişehirspor bile yediği golle, geriye çekilmeden cesur oynadı ve bir gol atarken, biraz daha dikkatli oynasa başka goler de atabilirdi.

Ancak; Eskişehirspror' un durumu belli. Zor bir süreçten geçiyorlar ve altyapıdan gençlerle var olma savaşı veriyorlar. Bize gelince; adeta bolluk içersinde yokluk çekiyoruz ! Ne mi yok; çoğu maçta, göze hoş gelecek bir futbolumuz yok.

Umut bağladığımız ftbolcular bazen sahada var mı yok mu anlamıyoruz ! Bazı ikili mücadelelerde geri kaldığımız anlar oluyor. Ayrıca antrenmanlarda; kale önü ve serbeset vuruş çalışmalarına ağırlık verilmeli.

Kalecimiz Nurullah kalesinde 22 gol görmüş, Giresunspor 16 ve Keçiörengücü kalesi ise 17 gol görüp, Nurullah en az gol yiyen kaleciler arasında ve 18 takım arasında, 3. kaleci olma özelliğini koruyor.

Ayrıca birçok maçta; takımını mutlak mağlubiyetlerden kurtaran usta bir kaleci Nurullah fakat bu bölgedeki oyuncular her işi Nurullah' a bırakmamalıdır. Daha çok yardım ve kale önü güvenliği şarttır

Her şeye rağmen; Samsunspr' un 50 puanla, lig ikinciliğini küçümsemiyoruz fakat hemen ensemizde 46 puanlı bir İstanbulspor, 44 puanlı bir Altınordu,42 puanlı bir Adana Demirspor, 41 puanlı Altay ile 41 puanlı Tuzlaspr ve 39 puanlı bir Keçiörengücü var.

6 Mart Cumartesi günü, saat 19.00' da oynanacak Adanademirspor ile evimizdeki bu maç, oldukça önemli ve zirve yolunda olsun, ilk 2 yolunda olsun, hayatî önem arzeden bir maç.

5 Mart Cuma günü, 39 puanlı Keçiörengücü ile karşılaşacak olan 46 puanlı İstanbulspor; dikkat edilmesi gereken, çok iyi bir takımve birçok vurucu güçte sağlam ayaklara ve fiziğe sahip oyuncuları bulunuyor. Bu maç belki de Samsunspor için bir dönüm noktası olabilir.

Biz ona buna bakmadan; artık her maçı iç ve dış sahada garantiye almalıyız yoksa böyle son dakika beraberliklerine bağımlı olursak, işimiz çok zora girer.

Yılport Samsunspor'da da çok klas, güçlü, mücadeleci futbolcular var fakat her nedense bu futbolculardan bu güne dek, tam istediğimiz düzeyde bir performans göremedik. En büyük tesellimiz ise; Giresunspor' un 3 puan kaybetmesi oldu fakat Giresunspor' un bu mağlubyeti telâfi edebileceğine inanıyoruz.

Gönül ister ki bu sezon sonunda ; Süper Lig' e, Samsunspor ve Giresunspor el- ele çıksınlar.. Maksat Karadeniz' i, Süper Lig' de en iyi biçimde temsil edilmeleridir.

Trabzonspor, Rizespor, Samsunspor ve Giresunspor; Süper Lig' e ruh, güzellik, âhenk ve heyecan katar ve inşallah katacaklardır da. Yılport Samsunspor' muza, bu vesileyle, başarılar diliyoruz.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

Yorumlar (0)
banner442