26.10.2022, 22:59

YILPORT SAMSUNSPOR NELER OLUYOR ORADA ?

Sahi neler oluyr orada Yılport Samsunspor ? Aslında bu soruyu, bu ifadeyi en çok kullananlar, maçları anlatan spikerler tarafından söyleniyor.

Neler olmuyor ki oralarda ah, neler ! Boluspor maçı sonrasında; futbolculardan Boldrin ve Novikavas günah keçisi ilân edilerek, kadro dışı bırakılıp cezalandırıldı!

İyi güzel de; bu iki futbolcunun dışındakilerin hepsi de çok mu başarılı oldular? Başarısızlığın tek ve ana gâyesi ve suçlusu bu iki futbolcu mu ?

Vallahi ben olsam; ilk önce Boluspor maçında, daha müsait pozisyondaki golcü Ahmet Sagat'a pas vermeyip, kaleye şut çeken ve avuta atan Laura'ya ceza verirdim ! Bu oyuncu; ne kadar iyi bir oyuncu olsa bile, takım arkadaşını görmezden gelen ve tınmayan Laura'ya en azından maddi veya manevi bir ceza verilmeliydi.

Şampiyonluğa oynayan şu takıma bir bakın hele ! Arkadaş; biz şampiyonluğa değil, çaresizliğe, bitmişliğe, korkaklığa oynuyoruz! Yazk değil mi şu vefalı taraftarlara? Adamlar Bafra ve diğer il ve ilçelerden sizin için stada geliyor, maç bitene dek coşkulu tezahüratını yapıyor fakat bizimkiler sahada ruh gibi geziniyorlar!

Tek ve en iyi becerdiğimiz oyun şekli ise; durup durup topu kaleciye pas atmak! Bu mu hücum futbolu arkadaş? Biz yokları oynuyoruz, yokları ! Saç- baş yolmak, dizlerimizi dövmek artık bizde alışkanlık yapmaya başladı!

Maç 2-1 olmuş; biz daha da cesur ve atak bir futbol oynayıp, skoru 3 yapacağımıza; korkak askerler gibi geriye çekiliyoruz ve beraberlik golünü yememek için güyâ müdafa yapıyoruz! Bırakın beraberlik goünü yememeyi, nerdeyse 3. golü de yiyecektik de Allah'ta maç 2-2 sona erdi!

Fakat; kâbuslarımız, korkularımız, beceriksizliğimiz, adam sendeciliğimiz, bireysel, şahsi davranışlarımız hiç sona ermedi!

Böyle devam ederse; bizleri daha da çok zor günler, maçlar ve rakipler bekler! Hızla kendimize, özümüze ve bize yakışan bir futbol anlayışına dönmeliyiz, aksi takdirde daha zor günlerden geçeriz!

Bir sözüm de hakemlere ve VAR sistemine: Ya arkadaş, milyonlarca futbolseve Türkiye genelinde maçı tv'den de izledi ve maçta golden önce net ve açk, hem de hakemin hemen gözü önündeki faulleri nasıl görmezden, bilmezden ve de VAR'a gitmeden golü geçerli sayarsınız? Bir şehrin kaderi ile oynayamazsınız beyler!

Emeğe ve hakemlik mesleğine lütfen daha duyarlı ve de hakkaniyetli olalım yoksa bunun vebâl, üzerinize olacaktır! Hakem değilse bile; VAR mensuplar hakemi bu konuda uyarıp, Vardan pozisyonları incelemeli, izlemeliydi fakat maalesef hiç böyle olmadı ve emeğe saygı gösterilmedi!

Yılport Samsunspor; ne yapacaksan bir an önce yap ve gerçek futbounu oyna, bir takım mağlup da olabilir ama yeter ki , göze hoş gelen, cesur ve atak bir futbol oynamalı yoksa bu sene de o sene olamayacak!

Yorumlar (0)