17.10.2022, 14:20

YILPORT SAMSUNSPOR ZİRVEDEN UZAKLAŞIYOR !

Aslında yazımın başlığı " Yılport Samsunspr Zirveden Uzaklaştı " demek daha doğru olurdu da; umut dünyası işte ! Hani derler ya " Çıkmayan candan umut kesilmez " diye; bizimki de işte bu türden bir söylem.

Sahi; ne oldu bu transfer şampiyonu takıma ? Kadro desen tamam, transfer desen tamam, para desen tamam, hoca desen tamam, tesis desen tamam, teknik direktör desen tamam, başkan Yıldırım ve yönetimi desen o da tamam, taraftar zaten çoktan tamam. Eee; o zaman ne tamam değil ki?

Ekip, takım oyunu yok, fizik kondisyon yok, ikili mücadele yok, evinde başarı yok, deplamanda futbol yok, en önemlisi de takımda ruh yok, inanç yok, yok oğlu yok işte !

Ya arkadaş; şu Altınordu maçını kazanaydık bugün 16 puanla zirve yarışında olurduk. Tamam 13 puanımızla yine de iddiamız sürüyor desek de ilersi için, bu futbola ve bu futbolculara baktığımızda, bizim iddiamızın gittikçe azaldığını üzülerek görüyoruz.

Bu takımda iyi gitmeyen bir şeyler var, belki de çok şeyler! Şöyle bir bakıyoruz; top her pas atışında; beş toptan üçü nerdeyse kaleciye geri pası olarak dönüyor. İyi güzel de hani hücum futbolu ? Hani göze hoş gelen toplu ve ekip, takım oyunu ?

Bu futbolla doğrusu böyle devam edersek; bu yıl da hüsranları oynamaya devam ederiz. İşte gördünüz; Keçiörengücü 18 puanla zirveye çıktı. Eyüp, Pendik, Sakaryaspor, Boluspor gibi takımlar zirve yolunda kıyasıya bir mücadele ederken; bizimkiler ise evlere şenlik bir futbolla, hayallerin takımı olmaya devam ediyor !

Şimdi haftaya evimizde oynanacak olan Boluspor'a da yenilirsek, işte o zaman acı gerçeklerle baş başa kalacağız demektir ! Hiç yakışıyor mu bu futbo bizlere, sizlere ? Silkinin artık bu ölü toprağından ve kendinize gelin lütfen ! Bu şehir ve bu taraftar; bu hoş olmayan tablonun mimarı olamaz !

En kısa zamanda toparlanın artık, yoksa yarın için çok geç olacak ! Bu nasıl futbol arkadaşlar? Bu nasıl ruh ve inanç ? Hiç yakışıyor mu sizlere ? Bir iki maçtır köşe yazmadım, zirâ moralim, morallerimiz alt- üst oldu !

Bu kötü giden futbolunuza artık olumlu bir şekil verin. Başkan Yıldırım ne yapsın ? O m çıkıp oynasın, gol atsın ! Doğrusu bu şehir; böyle devam ederseniz sizi asla affetmeyecektir! Tamam; bir takım zor günler geçirebilir, şans ve bazı sorunlar takımı olumsuz motive etmiş olabilir fakat her hafta, her maçta böyle göze hoş gelmeyen bir futbol da futbolcu da istemiyoruz arkadaş '

Hadi artık bu saaten sonra; özünüze, gerçek kimliğinize dönün ' Yoksa; dizlerimizi dövmeye hazır olalım ki bizler bunu değil; sizlerin başarısını istiyoruz. Gün bugündür ve yapılan yanlışların artık telâfisi olmayacaktır.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

Yorumlar (0)