03.10.2020, 12:07

Ermenistan'ın başka bir yalanı ifşa edildi

Türkiye her zaman Azerbaycan'ın yanında yer almıştır. Bugün de aynı. Ama artık Karabağ'da Ermenilere karşı savaşan bir Türk vatandaşı yok. Bu Ermenilerin bir başka yalanı ve iftirasıdır. Savaş alanında Azerbaycan ordusuna kaybettiklerini gören Ermeni siyasetçiler, çatışmaya başka ülkeleri de dahil etmek istiyor. Ancak ideolojisi kötülük ve iftiraya dayanan toplum, bugün siyasi arenada kaybediyor. Haklı davamız karşısında, Ermenistan'ın yenilgisi savaş alanına silahlarını ve hatta savaş bayrağını bırakır ve bu doğaldır. Azerbaycan ile hiçbir alanda aynı imkânlara sahip olmayan Ermenistan, Azerbaycan'ın önünde diz çökmek zorundadır.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev El Cezire ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

"Ermenistan'ın Ankara'nın bu çatışmaya askeri açıdan kendi uçaklarıyla vb. Karıştığını iddia etmesi yanlış bilgidir."

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bununla ilgili bir kanıt olmadığını söyledi: “Bu konuda zaten açıklamalarda bulundum. Türkiye bizim kardeş ülkemizdir. Türkiye, Ermeni saldırısının ilk gününden ve ilk saatinden itibaren Azerbaycan'a tam desteğini dile getirdi. Kardeşim, Cumhurbaşkanı Erdoğan defalarca çok önemli açıklamalarda bulundu. Dün parlamentonun açılış oturumunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında olduğu ve Azerbaycan'ın yalnız olmadığına dair önemli bir açıklama daha yaptı. Bu desteği hissediyoruz.

Türk kardeşlerimize, Cumhurbaşkanımıza ve diğer yetkililere çok müteşekkiriz. Ancak Türkiye hiçbir şekilde çatışmaya dahil değil. Artık medyada yer almayan Ermenistan'daki yalan haberlerden biri de bir Türk F-16'sının bir Ermeni Su-25'i düşürmesidir. Bu sahte bir haber. Kanıt nerede? Kanıt yok. İnen ve kalkan her uçak bir bilgisayarın üzerinde. Herkes neler olduğunu görebilir. Minsk Grubu eşbaşkanlarının - Fransa, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya - bu konuda neden yorum yapmadığını merak ediyorum. Bu yalan haber hakkında yorum yapmıyorlar. Bazıları, Azerbaycan ve Türkiye tarafından teröristlerin davet edilmesi gibi diğer yalan haberlere tepki gösteriyor.

Devlet başkanı, Ermenistan'ın Türkiye'nin Suriyeli muhalif savaşçıları Azerbaycan'a getirdiği yönündeki suçlamasına ilişkin soruya da cevap verdi: “Bu tamamen sahte bir haber. Bir Türk F-16'sının Su-25'lerine çarpması gibi sahte bir haber. Su-25 uçakları düştü. Pilotun tecrübesizliği nedeniyle bir dağa düştüğü söylendi. "

İlham Aliyev, "Ermeni saldırısının ilk saatinden itibaren Türkiye'nin Azerbaycan'a tam destek verdiğini" kaydetti.
Birçok kez söylendiği gibi biz bir milletiz, iki devletiz. Ve her zaman birlikte olacağız!

Yorumlar (0)