31.08.2021, 12:40

İLK DEPLASMAN, İLK YENİLGİ !

Yılport Samsunspor; Balıkesirspor' u kendi evindeki ilk maçında, 3- 1 mağlup edip, 3 puanı alınca, daha ilk maçta alınan bu gaibiyetlle, futbolcular ve bazı kişiler çok erken havaya girdiler. Oysa bu iş; o kadar da basit değil.

Kocaelispor; Samsunspor' un ilk deplasman maçıydı ve maalesef, ilk maçta biraz gaza gelen, getirilen Samsunspor, maalesef ik yenigisini Kocaelispor' dan 1- 0' ık skorla aldı.

Geçen yılki oyundan daha farklı ve daha iyi bir maç ortaya koyan Yılport Samsunspor; ligin ilerleyen haftalarında, daha iyi form tutarak, bu sezon da mutlaka rakipleriyle amansız br mücadeleye girişecektir.

Kocaelispor ile ligin 2. maçı; 28 Ağustos Cumartesi günü, saat 19. 15' deki maç günü; Atakum Ktap Fuarı' nda, şiir kitaplarımı okurlarım için imzalıyordum ancak saat 18. 30 sularında; Samsunspor-Kocaelispor maçı için kitap fuarını terk ettim.

Samsun İlkadım' daki Az Medya'da görevli kızımı arayıp, gelip beni almasını istedim. Kızım arabasıyla o saatte gelip Atakum Türkiş' teki evimize geldik. Yani sattığım ya da satacağım kitaplardan da öne geçmişti Samsunspor- Kocaelispor maçı.

Eşiml ekızım misafirliğe gidince; evdeki tevizyondan TRT Spor kanalını açtım. Tıpkı çocuklar gibi heyecanlıydım. Biz bu maçı da alırız diyordum içimden ama maç başlayınca bu görüşümün doğru olmadığını üzülerek gördüm.

Ev sahibi Kocaelispor; maçı 1- 0 kazandı ve haliyle biz de yenilmiş olduk. Aslında çok da kötü oynamıyorduk fakat bir türlü şu gol atma becerisindeki kriz; tıpkı geçen yılın tekrarını hatırlattı bize.

Kale önünde kaçan mutlak gollerin yanı sıra; bence bir de mutlak penaltımız verilmedi. Bahane aramıyoruz elbette ama bu futbolla işimiz zor olabilir. Daha atak, daha bilinçli bir futbola ihtiyacımız var. Hocamız da kariyerli bir teknik hoca.

Mutlaka lige verilen Millî arada; gördüğü eksikleri futbolcularına anlatacak ve takımı gelecek maçlara daha yi hazırlayacaktır. Yoksa hep bu şekilde oynarsak; halimiz geçen yılki sezondan farklı olmaz ama ben hızla düzeleceğimize inanıyorum.

Ayrıca ilk haftayı da bay geçtik ve bir maç eksğimiz ve hali hazırda, 3 puanımız var. İnşallah bu maçtan futbolcularımız ve teknik direktörümüz gerekli tedbirleri alacaktır.

Hadi Samsunspor; hiç moralini bozmadan yola devam. Ufukta bizleri daha güzel günler bekliyor. Yüreğini, ayağını, kafanı, tekniğini çalıştırıp; diğer maçlara şimdiden odaklan.

Hatanın ve zararın nersesinden dönersen kârdır. Sana inanıyor ve destekliyoruz. Başarılr diliyoruz.

Yorumlar (0)
banner442