Her Türk Asker Doğar


GARABEY

GARABEY

28 Temmuz 2016, 22:25

Yeri ve zamanı geldiğinde her TÜRK’ün asker doğduğuna şahit olduk.

15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte sokaklara dökülen Milletimiz darbeci hainlere ömürleri boyunca unutamayacakları bir ders verdi. Yapacakları darbeyi burunlarından fitil fitil getirdi.

Devletn bölünmez bir bütün olduğuna inanan Osmanlı altıyüz yıl ayakta kalabilmiştir. Bu zamanın yarısından çoğunu dünya’nın üçte birine  hükmederek geçirmiştir.

Tarihin bilinen en eski düzenli ordusunu Türkler kurdu. Doğuştan bir askeri zeka ve kabiliyete sahip olan Türkler’in ismi, tarih boyunca ASKER kelimesiyle bir arada kullanıldı. ‘Her Türk asker doğar’ terimi yabancı milletlerin bile kabullendiği bir cümle haline geldi. Gerçekten 15 temmuz dünyaya bir kez daha her Türk’ün asker doğduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu.

Dünyanın televizyon ekranlara yapışıp kaldığı o gece, demokrasi sevdalısı, hürriyet tutkunu Türk Milleti’nin en ağır silahların önüne etten bir duvar örerek ve gerekirse tank ve topları kullanarak neler yapabileceğini göstermiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, iç ve dış düşmanlara karşı, ülkemizin varlığının ve bekasının en büyük teminatı olmuştur. Milli varlığımızı korumak için yüzbinlerce şehit vermiştir. Yüksek karakterini ve üstün seciyesini Türk'ün ayak bastığı her karış toprakta tarih boyunca ispatlamış Türk askeri bundan sonra da ispatlamaya devam edecektir.

Yarım asra yakın bir zamandır Türk Ordusunun içine sızan ihanet şebekelerini, casus ve Türk düşmanlarını, çeşitli kisveler altında Türkiye’de kendine yer bulan ve siyasi güçleri arkasına alan, devletin her kademesine sirayet eden mikropları Türk Milleti kusmuştur. Temizlenene kadar da kusmaya devam edecektir.

Türk Milleti ordusuyla birlikte, Balkan Savaşları'nda, sonra I. Dünya Savaşı’ında Çanakkale, Kut-ül Amare, Süveyş'te, Kafkasya'da dünyanın en güçlü ordularıyla savaşmış, Kurtuluş Savaşı'nda İngiliz desteği ile Anadolu'yu işgal eden Yunan ordusunu perişan ederek bu toprakları o asil kanıyla sulamış bir milletin mirasçısıyız.

II. Dünya Savaşı yıllarında tüm Avrupa'yı işgal eden Hitler'i Türk’e uzanabilecek elini titreten, Sovyet tehdidine karşı dimdik ayakta durarak, gerektiğinde millet olarak komünizme karşı mücadele eden bir milletiz. Kore'de kahramanlık destanları yazan, tüm dünyanın gıptasına mazhar olan, Kıbrıs'ta kahramanlığını ve kararlılığını tüm dünyaya gösteren ordusuyla bir bütün olan milletiz.
 
 
 

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.