'ESKİ ÜLKÜCÜLER' NEYE BENZİYOR?


Prof.Dr.Mustafa Özdemir

Prof.Dr.Mustafa Özdemir

30 Ekim 2015, 00:44

AKP hırsızlık ve yolsuzluklarda “İSTİKRARI” sürdürebilmek için ülkücüler üzerinde operasyonlarına devam etmektedir. Adam satın alma operasyonları yalnızca bir şahısla sınırlı kalınca bu kez eskiden beri başvurulan bir yola başvuruldu. Seçimler öncesi ortaya çıkan “eski ülkücü” denen yaratıklara yeniden başvuruldu. Bunlar dönek ve ahlaksız fırıldakçılardır. Bir maddi karşılık almadan ortaya çıktıklarını sanmıyorum. Bunlar her zaman ve zeminde iktidardan yanadırlar. Türkiye’de komünist partisi iktidar olsa bu “eski ülkücüler” o partinin yanında olurlar.

Eski bir “MAOCU”’nunyanında bulunan ve her gün  “BEHÇET”  hastalığına benzeyen bir “BAHÇELİ’YE SATAŞMA HASTALIĞINA “ tutulmuş kimseler mevcuttur. Sadece bu eski Maocu değil BOP’çular ve daha birçok mahlukatın emrine giren bu tip şahsiyeti yanar döner kimseler de var.

FİKRİNDEN DÖNNLERİN SINIFLARI

Gençliğinden itibaren elde ettiği fikirden genel olarak iki şekilde dönülür:

1-Gençlik heyecanı ile elde edilen fikirler, olgunluk döneminde yumuşar ve törpülenir. Koşullara göre çok yumuşak geçişlerle aktifliğini kaybeder. Ama tam zıt tarafa dönmez ve önceki söylenen ve inanılan fikirler kısmen reforma uğrar. Buna döneklik denemez ve makul sayılabilir.

2-Bu guruptaki insanlar dün AK dediğine bugün KARA derler. Tam dönüş yaparlar. Komünist ise kapitalist olurlar veya tersi olurlar. Milliyetçi ise komünist veya daha rezil bir durum olan FIRSATÇI olurlar. Dönüş 180 derece olur. Bunlar DÖNEK, AHLAKSIZ VE alçak kimselerdir.

Fransız Komünist Partisinden ayrılıp kapitalist veya fırsatçıların has adamı olan kişiler hakkında ünlü komünist THOREZ’e  “Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorulduğunda şöyle cevap veriyor: “Bu adamlar karşı tarafa geçerek onlar tarafından sindirime uğramak üzere hazmediliyorlar. Geride bu döneklerden kalan kalıntı sadece BAĞIRSAK POSASIDIR.”

BU “ESKİ ÜLKÜCÜLERDE AKP’NİN POSASI DEĞİL MİDİR?.Thorez’in söylediği gerçekten doğrudur. Bu “fırsatçı” alçaklar AKP’nin sadece seçim önceleri geçici olarak “MİLLİYETÇİ” OLDUĞUNU BİLMİYOR LAR MI? BİLİYORLAR. Aslında bu münafıklar milliyetçi değildirler. Öyle görünüp hırsızlık ve yolsuzlukların istikrarı için, para için, yağcılık ve menfaat için, diğer gerçek milliyetçileri kandırmak için her seçimden önce ortaya çıkarlar.

BU ALÇAKLARA KANACAK MİLLİYETÇİ YOKTUR. KANIYORSA ZATEN MİLLİYETÇİ DEĞİLDİR.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
eski - 2 yıl önce
Ülkücünün eskisi olur mu?
Avatar
EROĞLU - 2 yıl önce
ÜLKÜCÜNÜN ESKİSİ OLMAZ, ESKİMEYEN ÜLKÜCÜ OLUR. ONLAR NE ÜLKÜCÜ OLABİLMİŞ, NE KALABİLMİŞ NE DE GİTTİKLERİ YERDE KENDİLERİNE (FIRILDAK DÖNEKLİK TE BİR ÜNVANDIR GERÇİ AMA) BİR ÜNVAN BULABİLMİŞLERDİR. HALA ÜLKÜCÜ ÜNVANINI KULLANMAYA ÇALIŞMALARI BİLE ÜLKÜCÜLÜĞÜN NE YÜCE BİR MAKAM OLDUĞUNUN KANITIDIR.
Avatar
M gumus - 2 yıl önce
Koru korune! vizyonsuz! lider softaligi yapmak ülkücüluk deyil inssnlikdanda cikar
Avatar
M gumus - 2 yıl önce
Körü körüne lider softaligi yapmak yenilgiyi her seferinde kabul etmek boyun eğmek bir ülkücü yakismax
Avatar
Önder Özhan. - 2 yıl önce
EVET.
Avatar
Ahmet Şahin - 2 yıl önce
1-Kanmak:2-Aldanmak:3-Korkmak: Bunlar insan oğlunun fıtratında vardır. Ama İNSAN olan Ülkücünün FıtratındaYoktur: yanınada yakışmaz ...Yakıştıranlar ÜLKÜCÜ değildir...Sevgilerimle...
Avatar
F. Düzdaş - 2 yıl önce
Akp'ye giden yavşakların üzerinden Bahçeli'yi temize çıkarma kurnazlığına yatmış sayın Prof bey. Oysa Bahçeli'de Mhp'nin başında akp'ye hizmet ediyor
Avatar
hasan cumhur boğaz - 2 yıl önce
ülkücünün eskisi olmaz ülkücülükten ayrılmış kahpesi satılmışı olur birde ülkücüye eski ülkücü kimliği takarak ülkücü harekete iftira atan kahpesi olur