Alexa

Taşa Ruh Veren Taş Medreseliler

Taş tek başına bir şey ifade etmeyebilir, Ancak, insan taşa ruh verir, o taşı isterse üst üste koyar, dört duvardan sıcak bir yuva eder, kimi kendine zindan, kimi çilehane eder, kimi zulmün merkezi kimi ilmin merkezi eder. Ancak öyle güçlü imanlar vardır ki, taş yığınlarını taştan medrese eyler Taş medreseliler.

Henüz on beşinde on yedisinde askerlik çağına bile gelmemiş gönül adamları bir kahpe eylül de zindanlara dolduruldu. Bu yiğitler vatan sevdalısı iman erleridir.

Bu yiğitler ülkede oynanan oyunu erkenden fark edip oyuna engel olmak için öylesine bir karşı duruş segilemişlerdir ki adeta Bedrin aslanları gibidirler.

İşte bu iman erleri sokaklarda kurşunlandıkları yetmezmiş gibi birde zindanlara tıkılmış, eza nın işkencenin her türlüsüne tabi tutulmuşlardır.

12 Eylül 1980 darbesi ile birlikte, her birine uydurma suç isnatlarıyla darağaçları reva görülmüş, fakat bu gönül adamları darağaçlarına düğüne gider gibi yürümüşler, envai çeşit işkenceleri gülerek göğüslemişlerdir.

Çünkü bu gönül adamlarının kutsal idealleri, kutlu davaları vardır; Bu yiğitler, ülkü ocaklarında Vatan aşkı ALLAH (cc) sevgisi ile donatılmışlardır. Bu yiğitler Başbuğlarının dizleri dibinde eğitilmişlerdir.

Zindanlara tıkılışın idrakindedirler; O yüzden Darağaçlarına gül bahçesine girercesine yürümüşlerdir, kalanlarsa her biri yedi , sekiz yıl hatta on yıl on bir yıl o kara, soğuk zindanları, yüzlerindeki nurun ışığıyla aydınlatarak o taşın soğuğuna inat ilim, irfan yuvasına, TAŞ MEDRESE ye çevirmişlerdir.

SELAM OLSUN ONLARA.

Dün, aradan geçen otuz dokuz yılın ardından her biri altmışlı yaşlara dayanmış, kimi altmışın üzerinde kocaman çınarlar ile heyecanla kucaklaştık. O gün her birimiz çocuklar gibiydik. Bize bu ruhu aşılayan BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'ten Onun bıraktığı bayrağı alı bu günlere aynı heyecanla taşıyan LİDER DEVLET BAHÇELİ den Rabbim razı olsun…

Velhasılı, 30 kasım 2019 Şehzadeler şehri ve ülkücü hareketin bayrağını burçlarında dalgalandıran Amasya'da Taş medreseli ülkücüler teşkilatı olarak Karadeniz bölge toplantımızı yaptık.

Bölge Organizasyonunda büyük emekler veren MHP İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Yurttaş Kıyak'a, Taşmedreseli Ülkücülere ev sahipliği yapan Taşmedreseli, Amasya Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sarı başkanımıza, Taş Medreseli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkanı Sayın Naim Yanık Beye, etkinliğe katkı sağlayan Taşmedreseli MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'a teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE