Alexa

Anti Terör Tim'i Derhal Kurulmalı

Terör can almaya devam ediyor. Satılmış hainler tarafından özellikle büyük kentlerde toplu katliamlara dönüşen terör eylemleri tüm Türkiye’yi yasa boğmaya devam ediyor.

TERÖR CANIMIZI YAKIYOR

Beşiktaş’ta polislerimize, Kayseri’de Askerimize, İstanbul Ortaköy’de alçakça taranan gece kulübü ve İzmir’de Adliye binasına yönelik terör eylemi…

Bütün bu olayların birbirinden bağımsız olduğunu düşünmek kocaman bir salaklıktır. 

Bir tarafta polisler, diğer tarafta askerler şehit ediliyor.

Türkiye’yi kıskaç altına almaya çalışan, her yönden Türk milletini küçültmeye ve diz çöktürmeye yönelik olan bu alçakça eylemler Türk milletinin sabrını zorlamaktadır.

Korku ve panik havası estirmeye çalışan, vatan ve millet düşmanları ne kadar terör örgütleri varsa üzerimize salmışlardır. Kudurmuş gibi askerimizin polisimizin ve halkımızın üstüne saldıran bu hainlerin pinekledikleri yuvaları dağıtılmalıdır.

Türk milleti, Türk Devleti elbette bu soysuzlardan, kansızlardan insanlık düşmanlarından korkacak ve çekinecek değildir.

ANTİ-TERÖR TİM’LERİ KURULMALI

Bir zamanlar daha çok dağlarda bulunan teröristler artık şehirlere inmiştir. Büyük kentlere kadar elini kolunu sallayarak gelen teröristler büyük kentlerde terör estirmekte, askerimize ve polisimize adliyelerimize ve halkımıza saldırmaktadır. Şu an nerede bombalar patlayacak korkusuyla yaşayan milletimiz tedirgindir. Terörizme karşı mücadele halkın işi değil devletin işidir. Devletimiz derhal Anti Terör timlerini oluşturmalı içerde veya dışarıda teröristleri buldukları yerde temizlemelidir. Terörizme karşı hukuki mücadele sınıfta kalmıştır. Türk milletine karşı aleni savaş açan terörle hukuk dairesi dâhilinde mücadele etmek boşunadır.  

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 2007 tarihinde: ''PKK'nın son yaptığı operasyonlar, kesin olarak bir dış destek aldığını ortaya koyuyor. Türkiye'nin sırtını Gabar'a dayayacak şekilde sınırları yeniden belirlenmeli'' diyerek o günlerden bu günlere de dikkat çektiği anlaşılmaktadır. 

ÖZEL KUVVETLER HAREKETE GEÇİRİLMELİ
Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin Kocaeli il başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, Türkiye'nin gündeminin teröre odaklandığını, ülkenin can yakıcı bir terörle karşı karşıya olduğunu, terörün dış kaynaklı, bölgesel değişimleri oluşturabilmek ve yeni haritalar çıkartmak için organize edilmiş bir örgütün faaliyetlerinden kaynaklandığını belirtirken bu gün değişen ne vardır. Yani bugün söylediklerimizi 10 yıl önce Yazıcıoğlu haykırarak söylemiştir. Türkiye’nin üzerine kara bulut gibi çöken terörün bertaraf edilebilmesi için çok özel çalışmalar yapılması gerektiğinde işaret eden Muhsin Yazıcıoğlu, teröre karşı mücadelenin çok özel birliklerle yapılmasını tavsiye etmiştir. Yazıcıoğlu, ''Karşısında kararlı bir siyasi irade ve bu iradenin gösterdiği hedefleri vuracak, sonuç alma ve tam isabet kaydedecek, yetişmiş, özel birlikler bu mücadeleyi yapmalıdır. Mobil özel timler kurulsun, mevcut terörle mücadele konsepti değiştirilsin, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Irak arasındaki sınır yeniden belirlensin'' demişti. 

Şehirlerde gözü dönmüş teröristlere karşı mücadele etmek zor iştir. Bu anlamda özel olarak yetiştirilen teröristlere karşı onlar gibi eğitim almamış polislerimiz yeterli olmayacaktır. Teröristin dilinden, özel yetiştirilen anti-Terör Timleri anlayacaktır. Türkiye’nin her yerine anında gidebilecek, gerekirse sınır dışında operasyonlara da katılabilecek tam donanımlı anti terör timlerine Türkiye’nin şiddetle ihtiyacı vardır.  

Bu arada Özel hareket timleri, milletimiz tarafından Bordo Bereliler olarak nam yapan yiğitlerimiz şehirlerden ziyade kırsallarda teröristlerle mücadele etmelidir. Şehirler’de ise Anti-Terör Tim’leri hareket halinde olmalıdır. Mobil istasyonlar ve küçük mobil birlikleriyle yurdun her yerinde görev yapabilmelidirler. 

YORUM EKLE

banner325