Alexa

HALEN MEMUR SEN ÜYESİ MİSİNİZ?

Vur patlasın! Çal oynasın Ey Memur Sen

Memnunların sendikası Memur Sen; yine her zaman ki gibi yapacağını yaptı. Gerçi yıllardır süregelen bir durum, lakin halen alışamayan ve doyamayanlar var. Toplu sözleşmelerde Çalışanı masalarda satan Memur Sen ; neden halen üye yapmakta? Hiç düşündünüz mü acep! Bu kadar rezilliği, bu kadar laubaliliği , bu kadar akıllar ile alay etmeyi, bu kadar alçalmayı nereden sağlıyorlar. Kendilerine olan bu güvenleri nedir. O güveni sağlayan siyasi iktidar ve bu kadar olumsuzluğa karşı halen tepki göstermeyen çalışanlar. Memur Sen bu kadar Sendika Çizgisi dışına çıkmasına rağmen, halen yetkili olması ve koca koltuklarda küçük adamların oturmasının sebebi açık ve net bellidir. Destek vermediği hükümetten destek almak. Mobbing denilen sopa ile sağlıyorlar. Sözleşmeliler halen Memur Sen üyesi mi? Masada hiç söz konusu olmayan sözleşmeliler. Veya Kamu dışı çalışanlar da halen Memur Sen üyesi mi?  Kaşık ile verip kepçe ile alan bu sisteme karşı nedir bu sessizlik.

Memurun %4 zam aldığı bir dönemde Sendika başkanının dudak uçuklatan bir zam yapması. Altındaki arabası. Ne utanç vesikalar.! Hiç bir toplu sözleşme de çalışan için zerre adım atmayan Verin yesin, örtün ölmesin sisteminin mimarları. Feryat eder iken çalışanlar ; Sözde çalışanların hakkını savunduğunu belirten bu zat ve mensubu olduğu konfederasyon ne yapmaya çalışıyor. İktisadi bilgisi kıt olan, sosyolojiden bihaber olan, Memurun derdini hiç bir zaman idrak edemeyen Memur Sen sevdası nedir merak ediyorum. Mobbing ile üyelik yapan, kayırma ve torpil sisteminin sözcüleri olan ve Sivil Toplum Kuruluşu unvanının yanından dahi geçemeyecek bir Memur Sen.

Masaya oturdukları husustan bihaber olan Memur Sen. Ellerinde bulunan vesikanın ne olduğunu dahi bilmeyen Memur Sen. Çalışanı zerre kadar düşünmeyen kuş tüyü rahatlığında Memur Sen. Çalışanların iradesine karşı çekilmiş kılıç Memur Sen. Toplu sözleşmelerin yüz karası Memur Sen. Yıpranma payı sözü verip çalışanı yıpratan Memur Sen. Kadro sözleri verip kadroları dağıtan Memur Sen. Kamu Çalışanları ile uzaktan yakından bir alakası olmayan Memur Sen. Milli meselelerden uzak olan Memur Sen.

Sağlık Sen Genel Başkanı, Memur Sen Başkanvekili Semih DURMUŞ; neyin sendikacılığını yapıyorsun sormak istiyorum. Kamu Çalışanları arasında bir analiz yaptığında paspas misaline dönen Sağlık Çalışanları için neler yapıyorsun! Sağlıkta şiddet alanında çözüm noktan nedir. Kadro ve yıpranma hususu ne oldu. Sekiz ayrı statüde çalışan sağlık çalışanları için varmı bir planın. Merak ediyorum neyin ve kimin sendikacılığını yapıyorsunuz. İdrak edemiyorum sendikacılık anlayışınızı. Bunca hususlara rağmen halen sizlerden desteğini esirgemeyen meslektaşlarımı ve bütün kamu çalışanlarımızı anlayamıyorum. Anlamakta güçlük çekiyorum. Sizin için mücadele eden Türkiye Kamu Sen var, bir de çalışanı yerden yere vuran Memur Sen.

Türkiye Kamu Sen olarak her zaman ve her daim tavrımız bellidir. Mücadelemiz aşikardır. Bizim Sendikacılık anlayışımız da, sizin sendikacılık anlayışınızda gayri ayyuka çıktı. Ne diyeyim ki Firavunlar arttıkça Musalar tek de olsa asla bu mücadelen vazgeçmeyecektir. 

Mevzu Firavun KARŞISINDA OLMAK DEĞİL MUSA YANINDA YER ALMAKTIRALMAKTIR.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Levent Kayışoğlu
Levent Kayışoğlu - 2 hafta Önce

Yüreğine sağlık kardeşim.