12.11.2021, 23:24

Arabistanı Araplardan koruduk

Sultan Selim 1517’de Ridaniye Zaferi’nin ardından hilafeti İstanbul’a taşımıştı. Ondan sonra da Arabistan ve Kuzey Afrika’nın idarecisi olmuştuk. Bu süreçte biz Arabistanı Araplardan koruduk. Hac tarihini okuyanlar ve inceleyenler bunu iyice anlar.

Sultan Selim 1517’de Ridaniye Zaferi’nin ardından hilafeti İstanbul’a taşımıştı. Ondan sonra da Arabistan ve Kuzey Afrika’nın idarecisi olmuştuk. Bu süreçte biz Arabistanı Araplardan koruduk. Hac tarihini okuyanlar ve inceleyenler bunu iyice anlar.

Surre Alayları ile her yıl, bazen 6 ayda bir en azından 50 kilo altını mübarek topraklardaki Araplara karşılıksız gönderdik. Bazı yıllar 100 kilo bazı yıllar 200 kilo altın. İnanabiliyor musuzunz buna? Yeryüzünde böyle bir millet var mıdır? Diğer hediyeler hariç.

biz Balkanlarda Orta Avrupada ve Arabistan’da erkekliğimizle hareket stseydik. Bugün bu analarda yaşana milletler ne Yunanca ne de bir başka dili konuşacaktı. Anastasyalar Fatma, Miçotakisler Ahmet olacaktı. Dedelerine teşekkür edeceklerdi.

Faysallar da Fevzi bey olacaktı.

Asırlarca sürdü bu. İşgal ettiği ülke için can veren yeryüzündeki tek ülke biziz. Bu yüzden de yeryüzünün en asil milletiyiz. Bir gram övünmüyorum. Japonların uzak doğuda, İngilizlerin tüm sömürgelerinde Fransızların Afrika’da, Felemenklerin bugünkü Endonezya takım adalarında, Rusların Kırım’da, Amerikalıların tüm yeryüzünde yaptıkları zulmü ve toplu katliamları göz önüne getiriniz.

Hac süresinde Arap eşkiyalardan hacıları korumak için şeyhlerine bir nevi arpalık yerine geçen paralar veya menfaalar sağladık. Askeri birlikler ihdas ettikki hacıları Arap dindaşlarımızdan korumak için.

Şimdi Arabistan yarımadasındaki masonik şeytanlaşmış Arap idareciler Türk düşmanlığını körüklüyor. Mekke’de 2018 RamazanUmresinde Cirane Mescidi’nin yolunu soruğum 17 yaşındaki yakışıklı Arap gencinin bana dediklerini hiç unutamıyorum “Sana yolu tarif etmeyeceğim. Çünkü senin ataların bana zulmetti.” Bu çocuğun beynin yıkayan hainlere Surre Alaylarını anlatmadan önce kendimizde hatayı arayalım.

40 milyon dolarlık BAE Arap dizi filmi iki Türk Devleti Memluk Sultanı Tomanbay ve Osmanlı Sultanı Selim arasındaki savaşlar konu alınırken Osmanlı Türkleri saldırgan, ve işgalci olarak kötülüyor. Dizinin yapımcısı BA Emirliklerinden Yasser Hareb, senarist Mısırlı Muhammed Süleyman Abdülmalik, yönetmen İngiliz vatandaşı Peter Webber, yayınlanan kanal MBC sahibi Suudi Arabistanlı Waleed bin İbrahim El ibrahim ve tarihçi Kahire Amerikan Üniversitesi Arap ve İslâm Uygarlıkları Bölümü Profesörü Mısırlı Nelly Hanna.

Dizinin adı Ateş Krallıkları (Kingdoms of Fire), 16. yüzyılda Osmanlı-Memlük savaşlarına odaklanıyor.

iyice kafamıza sokmak lazım: Bu dünyada hakkaniyetlik diye bir şey yoktur. “Ne kadar ekmek varsa u kadar küfte” yani sizin anlayacağınız ne kadar gücün varsa o kadar adalet vardır. Sünni İslâm siyaseti ile de bir yere varamayacağımız anlaşıldı.

Yorumlar (0)