Alexa

İDRAK EDİLEMEYEN CUMHURİYET

Vatan bir bütündür parçalanamaz ve bu bütünlüğün dahilinde ; Manda ve himaye kabul edilemez şiarı ile yola çıktığımız. Egemenliğin kayıtsız şartsız ;Yüce Türk Milletine ait olması. Türk Milliyetçiliği zemini üzerine kurulan Cumhuriyet rejiminin özüdür. Sırtlanlar ile çevrili olan Kutsal Vatan coğrafyamızda inşa edilen yönetim biçimimiz olan Cumhuriyet ; Bizi bizim yönetmemizdir. Cumhuriyet ilkeli bir harekattır. Türk Devlet’inin ve Yüce Türk Milletinin; Dili ile tarihi ile harmanlanan Milli Ülkünün özüdür Cumhuriyet. Emperyalist düzene karşı, Kapitalist kan emicilere karşı, Komünist budalalara karşı tesis ettiğimiz kurtarıcı bir vaziyetin adıdır Cumhuriyet. Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının, Yüce Türk Milletinin, kızıyla, kızanıyla, yaşlısı ve genciyle hep beraber Kanlarını sebil ettikleri Türk Devlet’inin semalarında dalgalanan sancaktır Cumhuriyet. Diyet ödeyen ecdadın ve ecdadın önderi olan M. Kemal’in misakı milli ile taçlandırdığı, demokrasi ile suladığı refahın adıdır Cumhuriyet.

Cumhuriyet kolay bir şekilde ilan edilmedi. Sizlere tarihi bir ders verme gayesinde değilim. Cumhuriyet’in kolay inşa edilmediğini Cumhuriyet düşmanları da bilmektedir. Çünkü Kiminin dedesi denize döküldü, kiminin babası idam edildi. Bu bahsi geçen soysuzlar iyi bilirler Cumhuriyet kavgamızı. Cumhuriyet sadece bir rejimin ve bir yönetim biçiminin adı ve şekli değildir. Cumhuriyet Türk’ün yaşayış tarzı ve Türk Töresi ile hareket etmesidir. İç ve dış her türlü bozgun ve bozgunculuğa karşı İri ve Diri olmaktır Cumhuriyet.

Sanmayın ki bir gece Efendiler yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz diyerek bu kutlu vatan toprağı bizlere bırakıldı. Türk’ün kanı ile sulandı her bir karış. Nerden bilecek ki parsel parsel Vatan toprağını  satmak isteyen şuursuz ve hainler. Aşık Sefai’nin dediği gibi “Nerden bilsin kıymetini! Soysuz, sopsuz Bayraksızlar! “

Cumhuriyet demek Türk’ün mutlak hakimiyeti demektir. Cumhuriyet demek mazi ve ati arasındaki köprü demektir. Cumhuriyet demek yarınlarımızın, yarınları için hareket etmek demektir.

Bugün kendisini Cumhuriyet bekçisi ilan eden Y-CHP adlı Atatürk’ün kurduğu ama, vefatından sonra kendisinin izlerini tamamen silindiği parti Cumhuriyet bekçisi de değildir. Atatürk’ün izinde hiç değildir. Cumhuriyet demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milletinin ;Bölünmez bütünlüğü için mücadele etmektir. Türk’ün varlığına kast edenlerin karşısında olmak demektir. Sırtını terör örgütüne dayamış olan ve terörist borazanlığı  yapan HDPKK ile kol kola olan Y-CHP neyin Atatürkçülüğünden bahsetmektedir. Terör örgütlerini ve bebek katillerini savunan bir zihniyet ile Cumhuriyet bir arada söylenmez. Ak ile kara gibidir bu söylemler. Katranı kaynatmak ile olmaz ki şeker. Cinsi bozuk olan cinsine çeker demiş ulu ceddimiz. Bu sebeple PKK ortakları ile seçime giren ve halen de aynı şekilde hareket eden Y-CHP, ne Atatürk partisidir, ne de Cumhuriyet bekçisidir. Yazık ki Atatürk’ün muazzam hatırası olan parti şimdi Mezopotamya farelerinin cirit attığı bir hale gelmiş. İrade ve idaresini kaybeden yönetici ve takipçileri CHP koridorlarında Kandil sıçanlarına müsaade etmiştir.

Cumhuriyet ve Atatürk’ü kendilerinin alanı olarak belirtmeye çalışan Kemalist ve Sosyalistler ; Ne Atatürk’ü, ne de Cumhuriyet’i ağızlarına alamayacak kadar ihanet içerisindedir. Sloganlar ile hareket edilmez. Kürsülerden Atatürk posteri taşıyarak hareket edilmez. Atatürk’ün ilkesi ve düsturu ile yani Buz gibi Türk Milliyetçiliği ile hareket edilir. Ilıman ve cıvıyan bir siyaset ile Cumhuriyet ve Atatürk savunulmaz.

Türkiye Cumhuriyet’inin ve Yüce Türk Milletinin karşısında olanlara, kol kanat gerdikten sonra Atam İzindeyiz kelamları sadece Donkişotların söylemidir. Atatürk bir Türk Milliyetçisi idi. Cumhuriyet Türk’ün yönetim biçimidir. Yani Türk Milliyetçiliği düsturu ile hareket etmektedir. Sırtını YPG ye dayayanlar, PKK hoparlörü olanlar bilemez bunu.

Yaşasın Türk Milleti

Yaşasın Cumhuriyet

Benliği bir ettik, uç beyliğimizle

Uçları bir ettik Türk seferiyle

İsterse yeniden hortlasın; Haçlı

Mazi şahittir meydanımız ; Kanlı

İhtilal kopuyor, sünepe yığınlara

İhtilal kopuyor, beyhude yarınlara

YORUM EKLE