30.08.2020, 20:33 141

30 AĞUSTOS ZAFERİNİ KAZANIRKEN İZİN Mİ ALDIK Kİ KUTLARKEN İZİN ALALIM !

Dünya’nın hiç bir ulusu yada milletinin tarihleri bizimki gibi şanlı zaferlerle dolu bir millet asla yoktur.

Gittiği ve fethettiği her yerde barış, kardeşlik, geniş ibadet hürriyetini sağlayan ve tesis eden bir millet bu güne kadar daha görülmedi, görülmemiştir.

Tüm Dünya bu büyük Türk milleti ve devletini Büyük Hakan'ı nı bayrağı ve devlet fikri ile ile Mete Kaan’la tanıdı. Çinliler Türk akınlarından korunmak için sonunda Çin Seddi'ni yapmak zorunda kaldı.

Ardından Batı Hun İmparatoru PANU çıktı sahneye. 

Ve Oktar… Avrupa O'nu Attila ismiyle tanıdı ve korkudan tir tir titrediler. Bu da O'nun yücelttiği devlet ve kudreti sayesindeydi... 

Aşuvar (AKSUNGUR) Hun devletler serisinin sonuncusunu kurdu yine Türk’ü yedi düvele tanıttı.

Devletleşme uğrunda her yere barış götüren dedelerimiz bu kez de Türk ismiyle devlet kurmaya başladılar. Bumin Kağan ilk Türk ismiyle 552 yılında Göktürk devletini kurdu.

Volga'dan bütün Macaristan'a kadar olan saha ile Güney Rusya ve Eflak, Boğdan bölgelerinde M.S. 565 - 835. Bayan Kağan Avar Devletini kurdu.

Kırım, Kafkasya, Dinyeper, Don, Volga arasında M.S. 651 – 983 de büyük hükümdar Hakan Yusuf Hazar devletini kurdu.

Orta Asya ve Kuzey Moğolistan bölgesin de M.S. 745 – 1368 de Kutluğ Bilge Kül-Kağan bu kez de Uygur devletini kurdu.

Tarihte ilk Müslüman olan Türk devleti olarak Satuk Buğra Han bu kez de Saruhanlılar olarak tarihte ki yerini aldı.

Maveraünnehir'den Ganj boylarına; Hazar kıyılarından Pamir yaylalarına kadar uzanan bölgelerde (4.700.000 km2) Alptekin Gazneliler Devletini kurdu.

Doğuda Balkaş, Issığ Gölleri, Tarım Havzası; batıda Ege ve Akdeniz sahilleri, kuzeyde Aral Gölü, Hazar Denizi, Kafkasya, Karadeniz; güneyde Arabistan dahil Umman Denizi'ne kadar olan alanda (10.000.000 km 2) M.S. 1040 – 1157 de Selçuk Komutan bu kerede Büyük Selçuklu devletini kurdu.

Derken;

İran, Güney Kafkasya, Dağıstan , Umman Denizi, Afganistan, Maveraünnehir, Harzem, Balkaş ile Aral Gölleri arasında (5.000.000 km 2) M.S. 1097 – 1231 Muhammed Harzemşah Harzemşahlar devleti ile tarihteki sayfasında yerini aldı.

Cengiz Hanın ölümünden sonra 1227 de Hanların ordugâhında han çadırının üzeri altın kaplama olduğu için, çadırına verilen adıyla  "Altınordu" büyük komutan Batuhan Altınordu devletini kurdu.

Batıda Balkanlar; kuzeyde Volga kıyıları; güneyde Hint Okyanusu; Doğuda Orta Asya bölgelerine kadar olan bölgede Timur Gürkan han Büyük Timur imparatorluğunu kurdu. Timur Anadolu'ya geldi yaktı, yıktı, gitti. Gittiği her yerde bunu yaptı. Kuzeyde Altınordu Devleti'ni yıkarak en kötüsünü yaptı..! Bize yedi düvelin veremediği zararı Timur’dan başkası veremedi.

Hindistan, Afganistan bölgelerinde  (2.700.000 km 2) Babür şah Babür imparatorluğunu kurdu.

Vee.. 

Türk soyu Kayı aşireti ortaya çıktı. Kayı Aşireti, Moğol istilası nedeni ile kendine yeni bir yurt bulmak için, Horasan’ın Merv şehri yakınındaki, Mahan bölgesinden, Gündüz Bey (Süleyman Şah) ( Ertuğrul Gazi’nin babasının adı birçok kaynakta Süleyman Şah olarak geçmektedir.

Kurucusu olan Ertuğrul Gazi aşireti ile bu bölgeye 13. Yüzyılda gelmiştir. Kayı aşiretinin menşei olan Oğuz Han’ın soy kütüğü, Reşideddin’in Oğuzname’sinde, Nuh Peygamber’in oğlu Yafes’e (Olcayto) dayandırılır.

Bu kezde Türk soyları Osmanlı adıyla devlet olma yönünde ilerlediler. Türkler devletlerini bir CİHAN DEVLETİ yaparken Türk'ün hoşgörüsünü de dünyaya tanıttılar..!

M.S. 1299 – 1922 de Osman Beyin kurduğu Osmanlı devleti dört kıtada barış ve geniş ibadet hürriyeti ile adından söz ettirdi. Nice padişahları ile hem İslam devletinin ve hem de kendisine ilhak eden ya da fethedilen ülkelerin adalet savunucuları oldular. Milletler barış içinde yaşadılar.

Sözde insan hakları savunucuları, sözde özgürlükçü düşüncenin medeniyetin beşiği diye kendilerini ön plana çıkaran bu ciğeri beş para etmez aralarında müttefikimiz olarak da kabul ettiğimiz bu ülkeler yeri geldi insanlarımızı diri diri yaktılar. Çocuklarımızı katlettiler. En sonunda halkları bize kışkırttılar. Güçsüz düştüğümüz yerde Osmanlı Devletini abluka altına alıp lime lime ettiler.

Yıl 29 Ekim 1923 Osmanlı Devletinin küllerinden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde genç Türkiye Cumhuriyeti doğdu ve kuruldu.

Yurdumuzun her sathı kan emici asalak emperyalist devletlerin işgali altındayken Seyit onbaşılar, Kara Fatmalar, kınalı kuzu taburları daha niceleri ile cepheden cepheye kan oluk oluk aktı. Avustralya’daki Anzaklar bile toprağımıza geldi bize karşı savaştı. 

Sonunda 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan devletimiz bu kan emici sülükleri ülkemizden temizlenmiş oldu.

“Geldikleri gibi gittiler” Hem de kaçarcasına..

İşte hep beraber okuduk var mı? Şimdiye kadar böyle tarihi zaferlerle, devlet tecrübesi örnekleriyle olan bir millet! 

Batı medeniyetini alalım dendiğinde batının barbarlığını değil ilmini alalım dendiğinde Batı seviciler içimizde türedi. “Biz onlar gibi olamayız. Onlar şöyle, onlar böyle!” diye milletimizi küçümsemeyin.

Nerede soykırım var, nerde vahşet var hepsi bu medeniyet beşiğiyiz, özgürlükçüyüz diyen bu kan emici sülükler Dünya'ya insanlığa, kan, zulüm, işkence, soykırım getirdiler. 

Günümüzde dahi bir milim sınırı olmayan bu ülkelerin sınırlarımızda, topraklarımızda ne işi vardı! 

Irak’ta, Suriye’de, Libya’da. Bosna’da, Serebrenitza’da, Azerbaycan Nahçıvan’da, Uygurlarda, Bulgaristan’da daha nice yerlerde çoluk çocuk demeden atalarımızı katletmediler mi?

Hepsinin ortak amacı var. Böl-Parçala-yut. Kaynaklarını kendi halklarına akıt. Ne zaman bir ülke ekonomik ve bilgi yönünden fakirliğe düşmüşse dört tarafımız ablukaya alınmakta.

Trump efendi önce üzerlerindeki Kızılderili soykırım lekesini temizlesin. Rahip Brunso filan hikaye. Amaçları bizi silah zoruyla kabul ettiremediklerini Serv’i ekonomik olarak kuşatarak gerçekleştirmek istiyorlar.

Uyanın dostlar! devir birlik beraberlik devridir. Bu devletlerimiz ve genç Türkiye Cumhuriyetimiz kolaylıkla kurulmadı.

"Kazanırken kimseden izin almadık ki zaferlerimizi kutlarken mi izin alacağız"

Tembelliğe geçit yok. Çalışalım medeniyet ve ilim seviyesini en üst seviyeye kadar taşıyalım.

Şanlı milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. 

Çosku ile bu günümüzü kutluyalım. Bu ülke uğrunda canlarını hiçe sayıp canlarını seve seve feda edenlerden Allah razı olsun, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de canı gönülden teşekkür ederiz.

Toprağımızın, Devletimizin değerini bilelim ve koruyalım.

Allah bu asil Türk milletini (Çerkezi, kürdü, muhaciri, Boşnağı, Tatarı, Azerisini ….hepsini) tüm belalardan musibetlerden korusun.

Ne olursa olsun Bu Ayyıldızlı bayrağımızı indirmeyin.

Saygılarımla

Yorumlar (0)