Alexa

GÜNDEMİMİZ TARIM VE HAYVANCILIK.....

Yaklaşık iki haftadır Ege ve İç Anadolu bölgemizde ki bir kaç vilayet ve ilçelerindeki gezimizden yeni dönmüş durumdayım. Bu nedenle sizlerle bir süre birlikte olamadım.

Gündemim oldukça yoğundu.Bu bölgelerde ki İl ve ilçelerimizde ki Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ve Süt üreticiler Birliğinin muhtelif şubelerini de ziyaret edip, yerinde bilgiler aldım. Ayrıca bazı büyük çiftlikleri, küçük baş üreticilerini, büyük kümes sahiplerini de bizzat yerlerinde ziyaret ettim. 

Yalnız şu var ki kısa sürede önlem ve tedbirler alınmazsa, yem fiyatları, ot, saman kısacası maliyetler düşürülmezse hayvancılıkta tehlike zilleri ağır bir şekilde çalacak. Ve hayvan sahiplerimiz sadece hayvanının ayakta kalmasına yetecek kadar besin veriyor.

Ve yine gördük ki ülkemizde kesilen hayvan sayısı kadar buzağı ve kuzuyu ishalden kaybediyoruz

Kapsam haber olarak tarım ve hayvancılığın sesi olmaya devam ediyoruz. Veteriner Sağlık Teknisyeni ve Teknikerleri Derneğinin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının da katılacağı 8-9-10/02/ 2019 tarihinde Antalya Kervansaray otelde yapılacak olan 1 nci çalıştayımızla ilgili çalışmalara katılmak, takip etmek üzere Kapsam Haber adına ve de Samsun Vested yönetimi olarak orada olacağım.

Sizlere çalıştaydaki izlenimleri yerinden aktaracağım. Kapsam Haber olarak tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunları, gelişmeleri yine sizlere haber olarak vermeye devam edeceğiz. Bu çalıştay sonrasında sizlere tarım ve hayvancılık adına  güzel haberler derledim. Bizi takip edin kaçırmayın derim.

Veteriner Sağlık Teknisyeni ve Teknikerleri Derneğinin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın da katılacağı 8-9-10/02/ 2019 tarihinde yapılacak olan çalıştayın milletimiz adına hayırlı uğurlu olmasını, tüm Vested camiasının hepsine başarılarının devamını diliyorum.

YORUM EKLE