Alexa

Kraliçemiz sadece anonim değildir

İngiltere kraliçesi aynı zamanda müslümanları uyuşturucu bir esrar malzemesi olarak kullanılmaya devam edecektir. Türkiye’de ve İslâm dünyasında yaşayan böyük evliyalara ve cemaat, tarikat reislerine duyurulur. Tarihte gördüklerimizin çoğunun İngiliz ve batı ajanı olduğu önümüzde iken …….

Ne hikmettense İngiliz hanedan masalları İslâm dünyasında arada sırada ortaya çıkar parlar, yanar, bir deniz feneri gibi. Bu dünyada müslümanlar varken bize hiçbir şey olmaz diyen Japon arkadaşlarımı hatırlıyorum da hak vermeden edemiyorum.

İslâm dünyasını ben diyeyim 23 siz deyin 33 parçaya bölmeyi başarmış İngilizler herhalde böylesi uyduruk masallarla da bir asır daha idare ederler.

Kraliçemiz bir ara Pakistanlı mürebbiyesine aşık olmuştu da müslüman da olmuştu ama bunu ailesine açıklayamadan içine gömmüş aşkını da feda etmişti. Bu masalı bir iki sene evvel duymuştuk. ;Bir ara boşandığı eşi Leydi Dayna’yı öldürttüğü söylenen Alman asıllı oğlu da müslüman olmak üzereydi ama o da son saniyede kıvırmıştı. Adı İslâm bayrağı ama idaresi İngiliz olan ve ülke denen arazileri böyle bir yolla idare etmek hinliğini gösterenlere değil de bunu ciddiye alanlara ne demeli?;

Masalımızı bir Endonezya gazetesinden Endonezce metninden tercüme ederek

aktaracağım: 8.Nisan 2018, 06.03 tarihli haberi aşağıda verdiğim sanal adresten 8. Nisan.2018, Pazar günü Türkiye saatiyle 20.33 sırasında indirdim aşağıdaki gibi tercüme ettim:

https://www.merdeka.com/dunia/ratu-elizabeth-ii-diklaim-keturunan-nabi-muhammad-saw-ini-silsilahnya.html

Muhabir:Ira Astiana Haber metni:

“Kraliçe II. Elizabeth, Hz. Muhammed SAV ın soyundan geldiğini iddia etti.

Fas kraliyet gazetesi Al-Ousboue, kraliçenin Hz. Muhammed SAW ile kan bağı olduğunu açıklamasından sonra, İngiliz kraliyet lideri Kraliçe Elizabeth II'nin soy ağacı Ortadoğu'da sıcak bir sohbet halini alıyor.

Al-Ousboue, Kraliçe II. Elizabeth'in soyunu araştırdı ve kraliçenin Hz. Muhammed SAV ın 43. soyundan geldiğini keşfetti. Soy bağı 14. yüzyılda Cambridge Kontu aracılığıyla orta çağ döneminde İspanyol Müslümanlara, ardından da Peygamber'in kızı Hazreti Fatma’ya kadar uzanıyor. Benzer iddialar, birkaç yıl önce İngiltere'nin en büyük soylu araştırmacısı Burke Peerage ve eski Mısırlı büyük müftü Ali Gomaa tarafından da dile getirilmiştir.

(Burke Peerage; 5 Ocak 2014 de Londra’da kurulmuş bir vakıf olup geçmişi 1826 yılına kadar geri giden bir teşkilâttır. İngiliz atasözüne göre en iyi hırsız en iyi sir dedikleri sınıftan sör sıfatlı John Bernard Burke kurucusudur.)

(Ali Gomaa 1952 Mısır doğumlu, Ezher ve Liverpool Ünversitesi’ni de bitirmişhoca efendinin iddiaya nerede destek verdiğini bulamadık, sanal ortamda.)

Economist gazetesinin 7.Nisan 2018 nüshasından alıntı yapan araştırmacı, kraliçenin Zaida adında bir müslüman soyundan doğduğunu iddia ediyor. Zaida hanım 11. yüzyılda Seville'nin memleketi Berberi saldırısından Kiristian Alfonso VI nın sarayına kaçtı. Zaida, Hıristiyanlığa geçti ve Alfonso ile evlendikten sonra ismini Isabella'ya çevirdi. Ardından Cambridge Kontu'yla evlenen Zaida hanım Sancho adında bir oğlu oldu. Ancak, Zaida'nın kendi kökenleri hala tartışılıyor. Bazıları, Zaida'nın Peygamberin soyundan gelen Muatamid ibn Abbad'ın oğlu olduğunu söylüyor. Bazıları onların aileleriyle nikâhlandığını söylüyor. Arap toplumunun kraliçenin soyuna karşı tepkisi de çeşitli tepkileri tetikledi. Bazı insanlar ddialara olumsuz bakıyor ve İngiliz imparatorluğunun müslümanların, özellikle de Şiilerin yardımlarıyla canlandırmak için taktikler güttüğünü ileri sürüyorlar.

Bu arada bazı müslümanlar da haberleri iyi karşıladı.

Al-Ousboue'de makaleler yazan Abdelhamid Al-Aouni iki din ile krallığımız (Fas) arasında bir köprü kuruyor " diyor.

İşte Kraliçe Elizabeth'in Observer'dan alıntıladığı bütün soyağacı:………

https://www.merdeka.com/dunia/ratu-elizabeth-ii-diklaim-keturunan-nabi-muhammad-saw-ini-silsilahnya.html

Endonezya’da orang habib dedikleri Arap asıllı Hazreti Muhammet soylu(?) Endonez müslüman felaketinin ardından bir de şu uyduruk İngiliz hısımlığına özenen aşağılıkların haleti ruhiyesini gördükten sonra Osmanlı idaresine teşekkür borcumuzu yazmaktan kendimi alamadım:

İstanbul Müftülüğü ile Nevşehir Hacıbektaş’ta Hazreti Muhammet soyundan gelenlerin nesep kaydını tutarak istismarın önüne geçen atalarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Yoksa böylesi haberler bizim ülkemizi de saracak ve arada sırada türeyen vatansız din hainleri yanında bir de İngiliz hısımları boy gösterecek, soy sürecekti.

YORUM EKLE

banner307

banner313