13.01.2022, 21:59

Atakum’daki 'ALPARSLAN BULVARI' için Teklifimiz var

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 10 Ocak 2022 tarihli olağan toplantısında söz konusu edilen, Atakum İlçesi’ndeki 'ALPARSLAN BULVARI' adının “ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI” olarak değiştirilmesine dâir kanaatimizi 12 Ocak 2022 tarihinde “SAMSUN’DA ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI TARTIŞMALARI ÜZERİNE” başlıklı yazımızla değişik görüşlere de yer vererek dile getirdik.

Tarihî şahsiyetler, Türk milleti olarak, bizim hepimizin müştereklerimiz, ortak değerlerimiz ve gururumuzdur. Zâten; ufak tefek farklı siyâsî anlaşmazlıkları bir tarafa bırakırsak, bu hususta, mutabık olmayanımız da yoktur/olmamalıdır.

Bin sene önce, Anadolu’yu, Türk Milleti’ne ebedî vatan yapan “ALPARSLAN” ile, son dönem Türk milliyetçiliğinin lideri 'ALPARSLAN' isimlerinin konması gereken bulvar isminin, yarınlarda olması muhtemel nice ALPARSLANLAR’LA devam etmeyeceğini kim teminat altına alabilir!?

Bu sebeple; ilgililerden ricâmız, itidal üzre düşünerek, mevcut “ALPARSLAN BULVARI’nın “SULTAN ALPLARSLAN BULVARI” olarak değiştirilmesi ve bir başka bulvara da, “ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI” isminin verilmesidir. Böylece; ilerde (muhtemel) yeni ALPARSLANLAR için de, bir kapı aralamak isteriz.

KAPSAMHABER

Yorumlar (0)