31.03.2019, 19:44

Bugün seçim günü

Gelecek 4,5 yılda daha seçmek yok, Seçmeye uzunca bir süre ara vereceğiz.O halde bugünkü seçmenler ne söyleyecek sorusunun cevabı konuşuldu söylendi, yetkili yetkisiz kişilerce.Yine artık hiç güvenirliği kalmayan anket şirketleri de kendilerince tahminler yaptılar. Cevap ise herkesin gönlünden geceni seçim sonucu olarak  açıklamaları oldu. Tabii Kimse inanmadı.

Ama gerçek öyle olmayacak seçimin matematiksel sonucu bu akşam ortaya çıkacak,bunun üzerine yine isteyen gönlündeki ne göre yorum yapacaktır.

Evet şu ana kadar seçilmek isteyenler konuştu.

Bugün seçmen konuşacak.

Seçmenin kime hangi mesajı vereceği üzerine de çok şeyler söylendi.

Bakalım kimler kendisini darı ambarında görürmüş akşama belli olacak.

Ancak:

Biz sonuçlar açıklanmadan görelim açıklayalım.Biraz tuhaf haklısınız ama şu ana kadar zaten hep düz  okundu.Biz de olmayan sonuçları tersinden okuyalım.

Tersinden okumak da ne demek,bakalım ne demekmiş?

Akşam açıklanacak  sonuçların tersinden anlamı kanaatimizce ;

Yıllardır  AK Partili belediyelerin büyük çoğunlukla  yönettiği belediye dediğimiz bu mahalli organizasyonda  yönetici ve yetkililerin çok büyük çoğunlukla başkanımız Recep Tayyip Erdoğanın milletimiz için hayal ettiği İstikbal ufkunu,harcadığı emeği hele hele   2023 ve 2071 hatta 2171 hedeflerinin yeterince anlaşılamadığı ortaya çıkacaktır. Bırakın böylesi  kutsal ufukları anlamayı  hatta  bir sonraki seçimin dahi düşünülmediği ortaya çıkacaktır.

Bunu   anlamamışsalar ne anlamışlardır.

Seçim sonuçları ile doğal olarak ortaya çıkacaktır.

Bakalım ne anlamışlar.

Anlamış olduklarının daha çok kişisel ve kendi ahbap ve akraba çevresine devletten genel ve yerel de halktan toplanan parasal imkanlarını cebe akıtma fırsatı olarak görmüş olduklarıdır. Yaşı müsait olanlar rahmetli Turgut Özalın kurduğu Anap'ın 2. Dönem belediye yönetimini şöyle bir hatırlasırlar.

Bu sonuç çok üzücüdür. Kim için üzücüdür AK Parti ile hayal kuran gelecek uman halk için çok üzücüdür. Acı olanı ise aday gösterilmeyen veya gösterilip seçilemeyenler  için hiç üzücü olmamasıdır.

Adını yıllar önce kurulurken Adalet ve Kalkınma olarak ilkesel temellere oturtan AK Parti yerel de bu ilkelere ne kadar uymaktadır. Bu sorunun cevabı da doğal olarak kişilere göre değişmektedir.

Ancak akşam müşahhas olarak işte bu seçim sonuçları bunu gösterecektir.

Denetlenmeyen paralı işlerde suistimal kaçınılmazdır. Seçimin her türlü sonuçlarından iktidar partisi belediyesi olan AK Partili belediyeler  en temel ve asli derecede   sorumludur. Geçmiş yıllarda bu iki İlke nazarından ne kadar denetlendiler.Denetlenmediler.Seçim sonucu bunu gösterecek.

Yıllardır hizmet adına koca koca belediye binaları yapılan Türkiye'de yine şu anda yatay mimari diye feryat edilirken yıllardır 10- 15 Hatta daha fazla katlı konutlar yapılırken bu AK Partili belediyelerin aklı ve hesapları neredeydi.

Samsun'da durum Türkiye'den farklı değil.Samsun'da belediyelerin çalışanlara dahi maaş ödeyemediği herkesce malumdur. Maaş ödeyemeyen belediyenin diğer alacaklılara da ödeme yapmayacağı izahtan varestedir.

Demek ki bilboardlara hizmet yarışı görüntüsü vermek yetmiyor. Kamunun parasıyla Belediye binası yapmayı ve bunu onlarca kez bilboardlara yansıtmayı iş zannediyorlar. Kimin parasıyla kime ne yapıyorsun kardeşim.Kurgulanmış haberler sadece makyajdır.Yetmez. Bilboardlara yansıtılan bu hizmetlerin!!! Kaça yapıldığını kime yaptırıldığını belediye encümen ve meclislerinin imar planları ile ilgili aldıkları kararları bilboardlara yazın da görelim,herkes görsün.Gerçek adaletli yönetim o vakit olabilir.Kapalı kapılar ardında adaletli yönetim olmaz.Fırıldak işler olur.

Maalesef AK Partili belediyeler de nasıl olsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gücü var halk inanıyor seviyor sayıyor biz ne yaparsak bu millet yer yutar bize başkanın hatırına hesap sormazlar anlayışı aldı başını gitti. Keşke bu belediyeler başkanımızın ufkunu anlayabilmiş olsalardı,olsun İnşallah bundan sonra anlarlar diyelim.Zor ama.

Kanaatimizce akşam açıklanacak sonuçların tersinden anlamı bu olacaktır. Diğer bir deyişle,

KISACA:

AK Partili belediyelerin yıllardır devam eden yönetimlerinde başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gücünün arkasına saklanarak Adalet ve Kalkınma ilkelerinin altını oydukları ortaya çıkacaktır. Yarın ise AK Partili Merkez yöneticileri de seçmene kızmak yerine genelde tüm belediyeleri ancak özelde ve bilhassa da AK Partili belediyeleri anlık denetleme yolunu seçerler. Bu sayede fırsatçı yöneticilere gelecekte imkan tanımamış olurlar.

   

Yorumlar (1)
Tunahan Gök 2 yıl önce
Elinize sağlık.