Alexa

MHP'yi Yok mu Farzediyorlar?

Dün meyadanlarda kol kola gezip ülkücülere şirin gözükmek için bozkurt işareti yapanlar nerede?

Ülkücülerin sırtını sıvazlayıp köprüden geçene kadar dayı gibi görüp, köprüden sonraki ilk durakta ayı gibi değerlendiren zihniyetlerin nasıl bir boya sürdükleri ortaya çıkıylor.

Cumhur ittifakını oluşturan partilerden MHP bir çok il ve ilçelerde yok farzedildi. Cumhur ittifakı kazansın diye meydan meydan sokak sokak gezen MHP'lilerin tabanda Cumhur ittifakına karşı tepkileri büyüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakı çıkara, al ver sürecine dayalı bir ittifak değildir." ifadelerini kullanarak bir pazarlık konusu olmadığına vurgu yapmıştı.

Ancak, Cumhur ittifakının kazanımı olan yerlerde MHP'lileri yok farzederek, seçimi tek başına kazanmış gibi hareket ederek, babalarının çiftliği gibi hüküm sürmek, hala yandaşlara, akrabalara imtiyazlar sağlayarak belediyenin imkanlarını çarçur etmek hakkını kimse kimseye vermez.

Cumhur ittifakının Belediye başkanları sadece Ak Parti seçmenlerin oylarıyle başkan olmamıştır. Cumhur ittifakına gönül veren diğer seçmenler ve MHP seçmenlerinin verdiği oylarla başkan seçilmiştir. Dolayısıyla, Cumhur ittifakından Belediye Başkanı olanların başarısızlığı ve başarısı pek tabi ki ittifakın diğer kanadını da etkilemektedir. Bu yüzden Ak Partili Başkanların MHP yi yok farzetmesi İttifakın tabiatına da aykırıdır.

Cumhur İttifakı 2023 hedeflerine samimiyet olmadan nasıl varacak?

YORUM EKLE