09.07.2021, 00:41

Tosuncuk Neden Döndü, Neden Şimdi?

Tosuncuk neden döndü, sahi hiç merak ettiniz mi? Mutlu mesut sıcacık bir ülkede yaşarken üstelik daha da genç ve çiftliğinden kazandığı paraları harcamaya çok zamanı varken, üstelik Türkiye'ye çok uzakken, Brezilya konsolosluğumuza gelerek Tosuncuğumuz teslim oldu.

Neymiş Türkiye'ye dönmek istemiş. Döner dönmez hür irademle döndüm lafını söyledi yaa. Hemen inandık aha. İradesinin hür tercihi ile döndüğüne. Hani çocukken derdik ya inanmadığımız şeylere gözümüzle birlikte pışık yapardık ya. Aynısını yaptık. Neden?

Zamanlamaya bakalım.

Kafadan takdiğimiz  neydi. Yok sayın görmezden gelin idi ya... Aynen devammm.

Kimi, neyi görmezden gelelim.

İktidarı, muhalefeti, belediyeleri, bürokratı, yargısı dahil Türk siyasi ortamında 9 şiddetinden de fazla deprem yaratan Sedat Peker'i ve tripot kamera birleşiminden oluşan Yutube depremini.

Bilmediğimiz şekilde hallettiler...

YouTube videosu bir şekilde kesildi.

Yutube kesildi ama artçı sarsıntılar devam ediyor. Her bir tweet yine en az 9 şiddetinde...

İktidar ve hakim güçler açısından bakıldığında maalesef Twitter yasaklanamıyor. Hababam artçı sarsıntılar buradan geliyor...

Ama belki de YouTube tarihinde bu kadar kısa sürede bu şekilde izlenen videolar olmamıştır. Yine bu sayıda bu kadar izlenen, yorum yapılan, bu kadar etki eden tweetler olmamıştır. Bu husus üniversitelerin tez konusudur .İktidar açısından bakıldığında, maalesef Türk milleti bu videoları izliyor, tweetleri okuyor, pislikleri öğreniyor.Öğrenmese iyi olurdu. Ama öğreniyor.

Evet bu durumda öğrenince ne oluyor.

Zaten pis, necis, acayip ve temelinde para ve çıkar seks şantajları olan siyaset, belediye bürokrat bilişkileri, karmakarışık pis ilişkileri ortaya saçılıyor.

Tamam yok sayın ama eee millet inanıyor. Milletin inandığına inanmayan anket yapsın Sedat Peker'in  söylediklerinin doğru olduğuna, toplumun biraz da biz abartalım yüzde sekseni inanıyor maalesef!

O zaman ne olması gerekiyor.

Adı geçenlerin çıkıp topluma söylenenlerin doğru olmadığını söylemesi ve toplumu ikna etmesi gerekmiyor mu? Evet cevap verin, yalan deyin! Öyle değil şöyle deyin... Niye demiyorsunuz. Belkide diyemiyorsunuz. Bu yapılmıyor...

Ne mi yapılıyor?

Tık yok. Hiçbir şey yapılmıyor. Taktik geliştiriliyor. Hangi taktik... Demiştik ya, yok sayma taktiği. Bu taktik gereğidir. Batı medyasında da sıkça yapılıyor, oradan öğrendik ya...

Görmezden gel, yok say ya da, geçmişte çok gördük. Biiraz toplumu dehşete düşürecek mesela bombalı saldırı, mesela nefret uyandıracak, PKK saldırıları ve şiddetli laflar ancak bunun için belki zamanı uygun değil belki ileride bunları yapmak için planlar yapılıyor, olabilir bilemiyoruz.

O halde başka bir şey lazım, hani millet izliyor, dinleniyor aralarında bolca konuşuyorlar ya; o gözleri kulakları ve dikkatleri başka bir şeye çekmek çok çok iyi olur....

Evet birilerinin aklına çakmak çaktıııı hemen tosuncuk geliverdi.

Ortaya saçılan bu hukuk dışı kirli, necis, siyasetçi, bürokrat, yargı dahil devlet organları şoku atlatmış olacak ki yavaş yavaş eski aklına kavuşmaya başladığı için çok parlak bu fikir olarak tosuncuk'u getirip kameraların önüne atmak geldiği görülmektedir.

Bize diyorlar ki, boşverin Sedat Peker'i bak bu daha eğlenceli...  Hem borcunu da ödeyecekmiş falan... Hom tombalak sevimli de güzel bir zararsız oyuncak gibi bir şey.

Nedir o yahu kafa yoracaksınız, düşüneceksiniz olmaz öyle şey, kafanızı yormayın boş verin Sedat Peker'in Twittini dediler...

Ama tosuncuk'a da sıkı sıkı ezberletmişler; “hür irademle döndüm”

Bizde yuttuk...

Hayır yutmadık.

Cambaza bak cambaza taktiğinin bir başka versiyonu tosuncuğa bak tosuncuğa taktiği AK Parti ve hakim güçlerinin icadıdır....

Anap denince 40 yaşın üstündekiler hemen yolsuzlukları hatırlıyor

AK parti de tıpkı Anap gibi sayın Cumhurbaşkanımızdan sonra Ak Parti yok olduğunda şimdiki 40 yaşın altındakiler o zaman muhtemeldir ki şunu söylemeyecekler:

İsmi adalet ve kalkınma olan partimiz yaklaşık 20 yıl ülkemizi tek başına yönetti adaleti hukuku insan haklarını çok ileri götürüp tesis etti. Ülkemizi kalkındırdı.İnsanımızın refahını yükseltti. Dindar nesil yetiştirdi diyemeyecekler maalesef. Bunu söylemeleri can-ı gönülden çok arzu ederdim.

Neyi söyleyecekler kısaca:

Yahu biz Adalet aradık, bu parti kendi adaletini kurdu. Biz ülke kalkınsın dedik, bu parti kendisini mensuplarını kalkındırdı diyecektir emin olun...

İşte gelelim unutulmayacak hususa

Bir Sedat Peker vardı, AK parti ile araları bozulunca İşler karıştı. Evin içinden bir Sedat Peker çıktı. Ödürülmeyi apaçık göze alarak, bütün pislikleri ortaya saçtı.Kahramanlaştırdılar Onu...  Bir Allah'ın kulu çıkıp yalan diyemedi. hatta cevap da veremediler. Vevap verenler de yüzüne gözüne bulaştırdı. Zaten yalan söylemekte aslında zordur doğru yalanda söyleyemediler...

Evet Türk toplumu AK partiyi tıpkı Anapta olduğu gibi çok değil üç beş yıl belki de 10 yıl sonra bu notla hatırlayacaktır.

Yorumlar (0)