23.08.2018, 12:27

Amerika kimdir, Nedir?

Amerika kimdir? nedir? basitçe, hepimizin anlayacağı biçimde: En öz haliyle, kısacık, Amerika toplama insanlar topluluğu devletçiklerin oluşturduğu imparatorluktur.

Amerika ne yapmıştır?

Amerika koskoca bir ırkı Kızılderili halkını utanmadan sıkılmadan yok etmiş bal gibi ve en gerçek soykırımı yapmıştır.

Amerika daha sonra ne yapmıştır?

Hepimizin izlediği kovboy filmleri ile aşağılık bir soykırımı hepinize sempatik göstermiştir. Kızılderili soykırımını medeniyet mücadelesi vahşilere karşı insanlığı koruma mücadelesi olarak göstermiştir. Evet Hollywood filmleri ile beynimize dokundular inandırdılar, yutturdular,bizde İnandık, tüm dünya İnandı. Ama Amerikalıların filmleri bitmedi aynı senaryoyu oynamaya kesintisiz devam etmektedirler.

Bakın, gelin  yakın zamana; günümüze:Irak'ı işgal ettiler, Suriye'ye parçaladılar. Arabistan'a esir aldılar. Daha bir sürü  devleti esir aldılar.Mısırda darba yaptırıp utanmadan kırmızı halı serdiler.Darbeciyi öptüler,alkışladılar.Daha da olmayanları, tehdit ettiler. Amerika bu 100 sene önce neyse bugün de aynı sadece değişen yöntemler kullanılan silahlardır.

Allah aşkına ey insanlar;

Efendim İran nükleer silah yapabiliyormuş. Yok yapmasınmış. Batı dünyası İran'a yüklenerek nükleer silah yapamazsın diyor. Kim istiyor. Amerika ve takımı Batı. Bunu isteyen Amerika ne yapmış bakalım mı. Hadi bakalım...

1945 yılında Japonya ya nükleer bomba atmış yetmemiş bir daha atmış.  Amerika haydut, hukuk tanımaz kovboy, vahşi, edep dışı bir devlettir. Bugün farklı mıdır? Hiç farklı değildir. Hatta an itibariyle para birimi dolarını dahi en ağır silah olarak kullanmaktan utanmayan bir devlettir.

Ey Amerika utan, sıkıl, kahrol, yerin dibine geç.

Niye mi?

Atom bombasını ilk kez kullandığım için.Utanmak için bu yetmez mi? Bence fazlasıyla yeter.

Amerika'yı beddualarla kahredelim, batıralım. Evet gelin hep birlikte yapalım. Bizim çocukluğumuzda en çok duyduğumuz sloganıdır.” Kahrolsun Amerika, Kahrolsun emperyalizm” Haydi yapalım neci olursanız olun.Haydi hep birlikte.

Nasıl yapalım?

Amerika'nın silahı ile vuralım, ekonomi silahı ile vuralım.

Öyle ise, ey Türkiye'de ey tüm Dünyada, Türk evladı, Ey tüm müslümanlar, ey ümmet!

Amerikan malı hatta İngiliz malı kullanmazsan ölür müsün?

Tamam ölürsen öl! Ama bence ölmezsin. Yani kola içmezsen, Cheetos yemezsen, Amerikan arabaya binmezsen, hiçbir şey olmaz.İnan bana bir şey olmaz. Kararlı olur, bu duruşu devam ettirirsen başka birşeyler olur.

Ha ne olur?

Amerika durur düşünür dünyanın onu malı olmadığını anlar.

Belki 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu’nu hatırlar ve öncesi selçukluyu hatta daha öncesini merak edebilir. Belki İngiltere’ye Çanakkale savaşını sorabilir. Kut’ül Amareyi öğrenebilir.

Amerika 200 yıllık haydut vahşi devlettir.

Türkiye en az 2000 yıllık bilinen medeniyettir.

Kıyaslanması dahi  hatadır. Hani ikiside imparotorluk dedik ya; bu açıdan Osmanlı ile kıyaslamak zuldür, ayıptır.

Sahi Amerika'nın adı Amerika Birleşik Devletleri değil midir?

Evet Birleşik Devletler.

Yani tek bir devlet değildir.Yani daha ili sömürmek üzere biraraya gelmiş bir yapılır. Bakmayın biz tembellik edip kısaca Amerika dediğimize.

Amerika gece yatıyor sabah kalkıyor, İran’la nükleer anlaşmayı tek taraflı bozdum diyor. Efendim bir başka sabah çıkıyor kurt misali bir bahane üretiyor Türkiye'ye "bana sattığın ürüne fazladan şu kadar vergi ekledim" diyor. Efendim benim paramı herkes kullanıyor. Ben de bunu silah gibi kullanırım, ekonomi kurallarını tanımam diyor. Aklına gelen devleti zorla özgürleştiriyor! Hani Irak’ı özgürlükten uçurdu ya. Vietnam afganistan'ı özgür yaptı ya. Lafta ve filmlerde hep demokrasiden yana ya. Hadi hepsini geçelim en tazesi Mısır’daki silahlı darbeyi utanmadan sıkılmadan alkışladı.

Demokrasiyi bal gibi çöpe attı. Ama dünyanın gözünün içine baka baka papağan gibi tekrarlamaya devam ediyor.

Evet ne yapalım Amerikan malı kullanmayalım, sonsuza kadar kullanmayalım. Çünkü Amerika'nın kuruluşu haydutluk, yaptığı haydutluk ve bundan sonra yapacakları da haydutluktur.

Yani tek ölçüsü var kendince Amerikan çıkarları ve  dünyada Amerikan çıkarına hizmet etmek zorundadır, onlara göre.

Tamam öyleyse bilinçlenelim. Amerikan malı kullanmayalım. Yerli ve milli üretelim. Devletimiz bu konuyu hep canlı tutsun. Kendisi önce yerli ve milli kullansın. Hep bunu yapsın. Bu konuda kendi bilincini hep canlı tutsun. Halkımızla desteklesin, iyisi daha iyisi üretilsin. Bunları kullanalım. Hatta dünyaya biz satalım.

Haydi çocukluğunuzda yerli malı haftası yapılırdı ya bunu biraz değiştirelim ve  

KALİTELİ YERLİ VE MİLLİ MALLAR HAFTASI

OLSUN.

Bu bilinci Amerika’nın haydutluğunu, sürekli işleyelim, çevremize, komşularımıza, komşu devletlere Türk ve Müslüman coğrafyasına daimi ve organize biçimde yayalım. Ömür boyu protesto edelim, gevşemeyelim.

Yerli ve milli olmayı sadece iPhone kırmaya indirgemeyelim. Fikrimizde, zikrimiz de beynimizde, düşüncemiz de  bilhassa eğitimimizde sadece şeklen var olan milli kelimesini muhteva olarak da yerli ve milli yapalım hem de hemen.

Önce devlet sonra millet hiçbir iş ve işleminde doları esas almasın. Dolar sadece amerikada geçsin başka ülkede geçmesin inşaallah (olsa çok iyi olur) Köprü ücretlerini dolara endeksli yapmayın, ayıptır. Biraz milli biraz dolarcı olmaz efendim.

Tamamen yerli ve milli olalım.

HAYDİ HEP BİRLİKTE YERLİ VE MİLLİ OLALIM.EN KALİTELİSİNİ ÜRETELİM.

Yorumlar (0)