31.10.2020, 19:22 75

Allah Kimseye Kinini Din Yaptırmasın

Çok çekilmez oluyorlar. Yaşlarına, toplumda edindikleri yerlere bakıp içiniz acıyor…

“İnsanları, hem iyi hem kötü günlerimizde görmeden kalite kontrolünü yapamazsınız” diye bir söz yoksa, aha da dedim işte…

Mağduriyetimizi, acılarımızı sömürenlerde hesaba alınacak bir insanlık belirtisi yoktur.

İyi günlerde mensubu olduğu derneklere, yakınlarına maddi olarak verdiklerine, bir yardım toplanırken eli ile dilinin çatışmasına, homurtusuna, aynı suçu işleyenler arasında yandaşlarına ayrıcalık tanıyıp tanımamasına bakarak verin notunuzu.

Dar günümüzde düşman 5. Kolu gibi hizmet verenleri göre göre insanlığımızdan utanır olduk.

Sosyal medyada bu çapsızları tespit edip akıl hastanesinde on gün tedaviye almazsak amip gibi çoğalır bunlar, önünü alamayız.

Onlarca kitap yazmış bir ağabeyimiz depremden birkaç saat sonra şu paylaşımı yapıyor:

“İzmir acılar içinde!

Devlet ERKLİLERİ nerde?

Acının tarafı olur mu?” dedikten sonra bir eleştiriye de:

“Not : Oraya koşması gerekenlerin telefonu acıya merhem olmaz!..” notu düşüyor.

Ey mübarek, orada acılara ilk merhemi bu konuda ehil olan AKUT ve benzeri kuruluş mensuplarının çabaları, Kızılay ve komşu bölgelerdeki yerel yönetimlerin araç ve gereçleri sürer her zaman…

Basın ordusunu arkasına almış siyasetçilerin çalışmaları aksatıp işin içine turp sıktığını pek çok yerde gördük, geçin onu.

Ayrıca telefonla bilgi alış verişi bizzat işin başında olmaktır zaten.

Neyse…

“İçişleri bakanını gördünüz mü?” diye damdan düşer gibi sormuş bir yüksek ilkokul mezunu…

Bunlara cevap olsun diye şunu yazdım yorumumda:

“Neymiş efendim "Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli anında İzmir'e deprem bölgesine gitmişler. Olmaz olsunlar. TC … …   ağabeyim ve H. Z. A. kardeşim ille de İçişleri bakanımızı görmek istemişler. Yarın ilk işim kulağından tutup onu da göndereceğim. Selamlar...” diye yazdım, henüz bir cevap yok.

Zaten verilecek cevaba göre tedavi yöntemim hazırdır her zaman. Hiçbir şey yapamazsam derhal ENGELLİLER sınıfına kayıt eder bir daha yüzünü görmem.

Cehaletin, ahmaklığın, ihanetin, dindarlığın ve kindarlığın okulu yoktur. Cibilliyet meselesidir efendim, maya meselesi...

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu