21.04.2020, 21:27

Altmış Yıl Önceki Bayramlar Niyetine

Ey kandırıkçılarının kahpe sinesine sinesini siper etmiş kardişler,

Dünyadaki tek çocuk bayramı, “Kutlu Doğum Haftası” yla üstü örtülerek auta atılırken çok coşkuluydunuz bir zamanlar, unutmasak da af edildiniz.

Olsun, her insanın bir “Cahiliye Devri” vardır. “Geldiğiniz bu seviyeyi koruyun” demiyor, daha da yükseltin temennisinde bulunuyorum.

Zaten o zamanlarda, 23 Nisan’ın resmi kutlamalarında TBMM Başkanlarımızdan möhderem Bülent Arınç Beyefendi, Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşın bir yaş üstü 22 yaşındaki sakallı bir çocuğu makam-ı âlilerine oturtmuştu o cahiliye döneminde.

Yılbaşında Mekke’nin Fethi’ni kutlayan alternatifci naylonlarla bu yılki kutlamalara alternatif tavır düşünenlerin aynı zibilin lâcivert ve morcivetleri olduğu gerçeğine malzeme olmayacağım.

O bayramlarda saçları sancılı şekilde ağaran şimdi farklı bir ruh hâline bürünen devlet büyüklerime gururla geçmiş olsun dileklerimi hatırlatmayı vazife bilirim.

İftiharla bildiriyorum. MEB’’in ülke genelindeki 23 Nisan Programı şöyledir:

23 Nisan Perşembe günü saat 09.00’da İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından çelenk koyma töreni yapılacak.

Saat 13.00’te 81 ildeki tüm resmi ve özel okul ve kurumlarda okul hoparlörlerinden 100’üncü Yıl Marşı yayınlanacak.

Saat 21.00’de, bu defa TBMM Başkanlığı’nın İstiklal Marşı etkinliğine katılım sağlanarak 81 ildeki (okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda) tüm resmi ve özel okul ve kurumlarda okul hoparlörlerinden İstiklâl Marşı yeniden yayınlanacak.

TBMM’nin açılışının 100. Yılında planlanan bu programa uymayı kendime bir görev addettim çünkü ben Türk evlâdıyım.

60 yıl öncesindeki çocukluğumun bayramlarının hayaliyle, bu programları gönülden destekliyorum.

Sebep olanlardan Allah razı olsun.

23 Nisan, Türk’ün başka bir Ergenekon’dan çıkış bayramıdır, 100. Yılı Türk Dünyası’na kutlu olsun, sonsuza kadar var olsun.

Yorumlar (0)